Jak začít správně hubnout?

Váha je k nám někdy skutečně nekompromisní a hodnota, kterou nám ukáže na podsvíceném displeji, nám dokáže zkazit celý den. Na truc až do večera nic nejíme s přesvědčením, že ode dneška držíme dietu. Jenže eihle, večer nás popadne přímo chronická chuť na něco sladkého a my končíme u televize s čokoládou a miskou slaných chipsů. Také se v následujících řádcích poznáváte? Možná proto se vám nedaří zhubnout tolik, kolik byste si představovali. Rychlé hubnutí je cesta do peklem, za kterou se vám vaše tělo odmění jojo efektem. Hubnutí je zkrátka běh na dlouhou trať, a aby bylo skutečně účinné, je zapotřebí ho provádět správně.

Úbytek na váze
 
Povětšinou jsou to právě ženy, které řeší každý kilogram navíc. Muži jsou v tomto ohledu přeci jenom o kapku smířlivější a na váze co druhý den. Ženy jsou navíc velmi emotivní a do hubnutí se často vrhají bez rozmyslu pohlcení chvilkovou euforií, která je doslova ovládne. V časopisech je pro ně oblíbené téma jen to z kategorie – hubnutí a s osobní váhou si skoro tykají. S vidinou rychlého výsledku pak nasadí hladovku, dietu ve formě ovocných a zeleninových šťáv či jiný rádoby výmysl, který má však za následek stejný scénář.

Zdravé stravování

Už po pár dnech končí taková dieta neúspěchem, organismus je zesláblý a my mez energie. Bohužel při takto agresivní dietě je výsledkem ztráta vody či svalové hmoty, nikoliv tolik toužebného tuku. Starý režim na sebe nenechá dlouho čekat a bumerang v podobě několika kil navíc na sebe nenechá příliš dlouho čekat. Pokud chcete opravdu zhubnout a následně si i novou váhu udržet, je zapotřebí nad jídlem myslet a hlavně počítat. Dnes už je možné si nechat vytvořit jídelníček přesně na míru, který díky kontrolovanému kalorickému deficity nutí tělo pomalu ale jist hubnout. Výsledky nejsou tak šokující jako v případě hladovění, jsou však daleko lépe udržitelné.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články