Jak vychovat šťastné dítě

Takových rad po internetu koluje spousta, ale není nic platno. Komu není rady, tomu není pomoci. Není to až tak těžké. Základem je obyčejná láska. Jestliže milujete partnera či partnerku natolik, že vám vzájemně není těžké ustoupit ze své pozice a přijmout to, co se líbí druhému a vzájemně si vaše přání neustále plníte, pak máte dobrý předpoklad být i dobrými rodiči. Kde nepřevládá nedorozumění a hádky, je úrodná a živná půda pro to stvořit další báječné stvoření, které bude spolu s vámi sdílet lásku a porozumění.

zamilovaný muž nese partnerce květiny

Společný život není procházka růžovým sadem, ale nic nám nebrání v tom, abychom se na takovou procházku čas od času vydali. Jen tak nám může být spolu stále dobře, když dokážeme vypnout, vzít se za ruce a prostě si jen tak vyjít – do kina, na výstavu, do divadla. Anebo ani nemusíme mít cíl. Zkuste si naplánovat volno na víkend, kdy vás nebudou zatěžovat pracovní povinnosti, vypněte mobily, sbalte si batohy s předpokladem delší cesty a nechte váš automobil doma. Prostě se vydejte na výlet jen tak, bez cíle. Nasedněte do vlaku a nechte se odvézt na neznámé místo, které prošmejděte, zajděte si na výtečný oběd anebo si opečte buřty na ohníčku. Samozřejmě na bezpečném místě.

šťastné a spokojené dítě

Procházejte se, poznávejte krásy naší přírody, povídejte si a sdílejte spolu zážitky a vyprávějte si o svých snech, touhách a přáních. Navečer se v klidu vracejte do svého domova a poděkujte za krásný den strávený ve dvou bez všudypřítomné elektroniky – mobilů, tabletů, počítačů, televizních obrazovek. A zjistíte, že to také jde. Jen je třeba komunikovat, mluvit spolu, dívat si vzájemně do očí. Uchovejte si tento krásný zážitek pro svůj život a občas si ho zopakujte.
A vaše děťátko, které už je na cestě, má dobré předpoklady narodit se do šťastné rodiny, kde vědí, co znamená mít rád a umět spolu sdílet krásné zážitky. Umění lásky, tolerance a úsměvů vám může pomoci na cestě k tomu, jak vychovat šťastné dítě.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články