Micelární voda – zázrak pro naši pleť nebo její nepřítel?

Odličování pleti by se mělo stát každodenní rutinou. Micelární voda už není žádnou novinkou na trhu, ale stále si drží své prvenství ve světě odličovacích produktů. Stala se velkým hitem ve světě kosmetických produktů. Prošla také řadou vylepšení a inovací. Můžete si ji tak zakoupit v různých variantách a dopřát tak vaší pleti dokonalou očistu.

žena v koupelně

Kolem používání tohoto kosmetického produktu koluje řada mýtů a polopravd. Někdo jí zatracuje, jiní ji zase blahořečí. Jak to tedy je? Micelární voda nebo také zkráceně „micelárka“ je alternativou k odličovacím mlékům a pleťovým vodám.
Jak micelární voda funguje
Základem micelární vody jsou drobné částice – tzv. micely, které jako magnet přitáhnou veškeré nečistoty, které ulpí na pleti. Dokážou na sebe navázat mastnotu i ve vodě rozpustné nečistoty. Dokonale tak dokážou odlíčit i voděodolný make-up. Na trhu jsou k dostání různé typy micelárních vod, které pak kromě odlíčení pleti mají i další účinky. Vybrat si tak můžete produkt přesně na míru vašemu typu pleti. Seženete tak micelární vodu pro normální, problematickou, suchou, mastnou nebo i citlivou pleť.
Bez nutnosti oplachování
S micelárkou se odlíčíte rychleji a nemusíte k tomu mít vůbec žádnou vodu. Na rozdíl od jiných odličovacích přípravků není nutné micelární vodu oplachovat, což je jejím velkým bonusem.

čistá pleť

Používat pravidelně nebo raději ne?
Často diskutovaným tématem u micelárek je jejich pravidelné používání a případné škodlivé účinky na pleť. Zde se názory rozcházejí. Mnoho odborníků nedoporučuje její pravidelné používání, a to z toho důvodu, že hrozí přesoušení pleti, narušení jejího přirozeného filmu a následného ztenčování pokožky. Jak se tedy říká, bude asi i u micelární vody platit: „Dobrý sluha, ale zlý pán.“ Držte se raději hesla „všeho s mírou“ a nezapomínejte ani na klasické odličovací přípravky.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články