Vířivá vana: vše, co potřebujete vědět

Proud horké vody smíchaný se vzduchovými bublinkami uvolňuje celé lidské tělo a umožňuje uvolnit napětí a relaxovat v domácím pohodlí. Existuje však mnoho lidí, kteří s pořízením vířivky váhají, protože nejde o malou investici a nemají úplně jasno, podle čeho si nejvhodnější vířivku mají vybrat.

žena ve vířivce

Vany, různé typy

Co musíte nejprve pochopit, když se rozhodnete koupit vanu je, že budete muset projít delším výběrem a nejprve se musíte zorientovat v nabídce. Dnes najdete vany všech typů a velikostí, z nichž každá má jiné vlastnosti, například vany vestavěné nebo nadzemní, vany pro jednu nebo více osob, a dokonce i pro plavání proti proudu. Vestavěná vířivá vana je nejlepší volbou pro ty, kteří se chystají postavit novou koupelnu od nuly, nebo pro ty, kteří mají na zahradě dostatek místa pro terénní práce. Ve skutečnosti je pro tento typ nádrže vyžadována pevná instalace, která může být zapuštěna do země nebo částečně zapuštěna. Můžete na základě rozpočtu a prostoru zvolit model vybavený systémem proti přetečení, který zamezí plýtvání vodou, ale také případným záplavám, zvláště pokud uvažujete o vaně do koupelny, a ne do zahrady.
Nadzemní vířivka vyžaduje méně náročnou instalaci a nižší náklady. Nadzemní nádrž bude mobilní a lze s ní pohybovat, pokud se z ní vyprázdní voda. Avšak pro zajištění dobré funkčnosti bude nutné připravit dokonale rovný a tuhý povrch, na který bude instalována. Kromě pevné vany, si lze také zvolit nafukovací model, který bude dokonale funkční a mnohem levnější, i když estetický dopad není nejlepší a jeho použití je spíše do zahrady.
Luxusní produkt představují vířivky s protiproudem. Obvykle to jsou velmi prostorné polozapuštěné vany, ve kterých můžete nejen relaxovat, ale i plavat a cvičit. Vše záleží na velikosti vodního proudu. Taková vana potom nahradí i zahradní bazén. Také v tomto případě jsou na trhu nafukovací modely, které mají rozhodně nižší rozpočet.

Jak si vybrat vanu, která nejlépe vyhovuje vašim prostorám

Po tomto krátkém přehledu budete muset přemýšlet o tom, jak využít určený prostor. Možnost instalace na terasu nebo zahradu přináší samozřejmě další náklady spojené s přívodem vody a s řešením pro vypouštění vody. Pokud jde o koupelnu, která je stále ve výstavbě, nainstalování zapuštěné vany se jeví jako nejlepší volba. Je dobré ale v případě, že jde o jedinou koupelnu v domácnosti, vybudovat i sprchu pro možnost výběru. Ne vždy budete mít čas na relax ve vaně a někdy je lepší pouhé krátké osprchování.

velká vířivka

Funkce a pohodlí

Kromě instalačních metod, modelu a rozměrů bude při nákupu nutné vyhodnotit také sadu funkcí, z nichž bude možné těžit. Vana spojená s barevnou terapií je nepochybně jednou z nejzajímavějších možností. LED osvětlení různých barev vám pomůže relaxovat.
Aromaterapie může dát pocit větší pohody pomocí vůní uvolněných z éterických olejů s léčivými výtažky z bylin, které pomohou koncentraci nebo poskytnou větší pocit úlevy. 
U van, které jsou vybaveny systémem přehrávání mp3, bude možné pozitivní stimulace s muzikoterapií. Velmi často se idylické zvuky přírodního prostředí střídají s hudbou. Vychutnáte si tak šustění větru v korunách stromů, ptačí zpěv, zvuk mořského příboje.
Všechny tyto funkce, které vířivky nabízejí, jsou spolu s obvyklou vodoléčbou, vynikající pro vychutnání chvilek klidu a získání vyrovnanosti.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články