Je současný trend hubnutí zdravý?

V každé době existoval standart krásy, dnešek nevyjímaje. Avšak zatímco například za dob baroka byla žádoucí postava širokých boků, především pak u žen, dnes je situace přesně opačná. Trendem je být štíhlý a fit.
 
Hlavním argumentem, který příznivci tohoto trendu používají, je fakt, že je to prospěšné pro zdraví. A jistě, není pochyb o tom, že obezita může snadno vést k mnoha zdravotním problémům, jako je cukrovka, kornatění žil či některé kardiovaskulární choroby. Ovšem je hubnutí skutečně tím správným řešením?

měření objemu pasu
 
Zde velmi záleží na tom, jakým způsobem se redukce váhy provádí a jak je rychlá. Také cílová hmotnost, které dosáhneme, je velmi důležitá. Pokud se totiž vše provádí správně, pak to bezpochyby povede nejen ke zlepšení kondice, ale i zdraví celkově.
 
Na druhou stranu je pravda, že ztráta váhy nesprávným způsobem může přinést ještě horší problémy. Pokud například ztrácíme hmotnost příliš rychle, například díky příliš přísné dietě, pak nám hrozí, že tělo začne v honbě za živinami prakticky pojídat samo sebe. O tom, že to není zrovna ideální, není sporu.

bageta s krejčovským metrem
 
Pokud jde o diety, tak zde vadí nejen příliš striktní, ale také příliš jednostranná. Pokud například v jídelníčku preferujeme bílkoviny a zanedbáváme to ostatní, pak budeme mít deficit některých složek. A to může být příčinou zdravotních problémů.
 
V neposlední řadě nelze nezmínit přílišnou ztrátu hmotnosti. Ta je obvyklým projevem anorexie. Zde může dojít až k nevratnému poškození orgánů, u žen pak často k doživotní neplodnosti.
 
Pokud tedy chcete zhubnout, je dobré si vše předem promyslet, a pokud si nejste jisti, vyhledat odborníka, který vám pomůže sestavit plán na míru. Jen tak budete mít jistotu, že budete skutečně zdraví a nepřivodíte si nějaké zdravotní problémy. A zdraví je to nejcennější, co máme. Měli bychom o něj tedy dbát.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články