Váha jde z domu

Pokud jste se rozhodli pro tuto verzi, že váhu zkrátka učiníte bezdomovcem nebo jí najdete jiný podnájem, tak to moc řešení do vašeho života nepřinese. Tady je třeba udělat úplně jinou změnu, která možná bude trochu bolestivá, ale bude rozhodně stát za to. Mnohdy můžete být i zklamaní z různých dietních programů, které se ukázaly jako nespolehlivé, protože po skončení jste se netěšili dlouho z úspěchu. Jojo efekt na sebe dlouho nenechal čekat. Dalším problémem jsou i četné hostiny, kde vás to láká ochutnat všechno a i když se cítíte plní, tak přece jenom je tu ještě tolik dobrot, které tu rozhodně nemůžete nechat bez povšimnutí.pořádná hostina

Tohle nám dělá tělo schválně

Rychlé nabírání shozených kilogramů po ukončení diety to skutečně není schválnost, kterou by dělalo vaše tělo. Jedná se o biologickou obranu proti vyhladovění. Je to v podstatě velmi jednoduchý princip. Během totiž omezení potravy tělo přizpůsobí metabolismus sníženému množství kalorií v jídle a také se s ním snaží vyjít, co jinému mu zbývá, když více nedostane. A tak jak se naučilo hospodařit, tak v tom pokračuje i po skončení omezení stravy. Jenomže problém je v tom, že nyní je složení jídelníčku úplně jiné a vypadá to na pěkný přebytek. Co teď? Co s tím? Nedá se nic dělat a tak tělo se rozhodne přebytečnou energii investovat do tukových zásob, přirozeně, o které nikdo nestojí. Na druhou stranu o ně bude stát tělo, pro ten případ, že by muselo zase hladovět.
Co ale s tím, je vůbec cesta ven?
Přirozeně je, a když se ji bude snažit každý dodržet, poté se dostaví i vytoužené výsledky.osobní váha s vysokými čísly

  1. Úplně první zásadní věc je, nenechávat tělo hladovět a strádat. Pak se nemá vlastně co zpátky vrátit nebo rozběhnout. Pokud přece jenom zvolíte nějaký dietní program, tak ať je vyvážený jídelníček a tělo zbytečně nebudete tak vystavovat nedostatku živin a energie.
  2. Pokud ukončíte dietní program, tak na plnou stravu je dobré přecházet zcela pozvolna. To přirozeně chce určitou disciplínu a to i na oslavách nebo bohatých hostinách.
  3. Určitá dávka pohybu prospěje v jakémkoliv množství. Pohyb zvyšuje hodnotu bazálního metabolismu, tedy množství energie, které tělo potřebuje a tím rozhodně pomáhá k udržení hmotnosti.


Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články