Tipy, díky kterým bude uklízení hračka

Pořádek a čistota jdou ruku v ruce se stylovým domovem. Jenže ne každý chce touto rutinní činností promarnit celé sobotní dopoledne. A tak je nasnadě, jak co možná nejvíce tuto všemi nenáviděnou činnost zkrátit na minimum. Na druhou stranu, je pravda, že v neuklizeném prostředí se nikdo z nás necítí příliš dobře. Pojďme se podívat na několik tipů, které úklid minimálně urychlí.

Úklid koupelny
 
Pravidelný úklid a návyky, které zjednoduší život
Je důležité zohlednit hned několik faktorů, přesto je určitým pravidlem, že větší úklid je potřebný jednou týdně. Během týdně však můžeme to svého života zařadit rutinní činnosti, které nám následný úklid minimálně zjednoduší. Nádobí nemyje rád nikdo, pokud tedy máte myčku, máte z půli vyhráno. Snažte se nádobí udržovat čisté a oblečení a další věci na svém místě. Ještě než se uložíte ke spánku, všechny věci usaďte na své místo. Díky této rutinní činnosti, bude ranní vstávání hned příjemnější. Jednou týdně se pak zaměřte na odpadky, utření prachu, vysajte a vytřete podlahy.
 
Jednou za čas je však zapotřebí do očistného rituálu zahrnout i okna či organizaci šatníku. Naštěstí tyto nejméně oblíbené činnosti provádíme jen se změnou ročního období. To je mimo jiné dobrá příležitost i pro vyhození zbytečností, jejichž vyhazovat jste dlouhé roky odkládali.

Důkladný úklid
 
Úložné prostory jako nezbytnost
Úložné prostory organizaci celého domova do velké míry usnadní. Vše nepotřebné jde vcelku snadno schovat za zavřené dveře, kam nikdo nepovolaný nemá přístup. Je však důležité, aby každá věc v domácnosti měla dané místo, jedině tak nebude hodiny běhat po místnosti a hledat jednu konkrétní věc. Povětšinou se totiž objeví na místě, kde byste to přinejmenším nečekali. Díky dostatku úložných prostor se také vaší domácnosti vyhnout přeplněné věšáky nebo židle v obložení nejrůznějších svršků.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články