Zahradní nábytek za hubičku

Výrobu nábytku zvládne každý zručný kutil

Existuje však lepší způsob – nejen levný, ale také velmi originální, jak si pořídit nábytek na zahradu nebo terasu. Paletový nábytek je zajímavým a stále populárnějším řešením. Jeho výroba není příliš obtížná.
Stále více lidí se rozhoduje pro výrobu vlastního paletového nábytku. To, co dělá toto řešení tak atraktivním, je především jeho levná cena. Cena podobného nábytku zakoupeného v obchodech nabízeného výrobci je obvykle poměrně vysoká. K výrobě zajímavého a jedinečného paletového nábytku však stačí trocha kreativity a několik palet.
Podle nejnovějších trendů je kutilský nábytek stylistickým prvkem v interiérovém designu a recyklace je důležitou součástí života pro stále rostoucí počet lidí. 

zahradní nábytek z palet

Proč se vyplatí vyrábět paletový nábytek?

Ačkoli palety obvykle nejsou vyrobeny z vysoce kvalitního dřeva, jsou velmi pevné a odolné proti poškození. Paletové výrobky jsou robustní a takový nábytek slouží dlouhou dobu. Materiál je lehce přenosný a šetrný k životnímu prostředí. Pokud je paletový nábytek dobře navržený, může být dostatečně elegantní a stylový. Paletový stůl nebo lavice mohou být dokonalým doplňkem skandinávského nebo minimalistického stylu.

natírání palet

Nábytek pro vaši zahradu – které palety jsou nejlepší?

Dřevěné palety používané k přepravě často dostanete domů například se stavebním materiálem nebo s objemným zbožím. Sehnat je můžete také v místních firmách a u obchodníků, kteří na nich dostávají zboží. Nejsou příliš drahé. Dobrým nápadem je procházet inzertní weby, kde si můžete koupit palety ještě levněji než v obchodě.
Při hledání nápadů pro kutilské palety a nábytkové projekty zvažte velikost palet. 
Existuje několik typů palet, každá z různých velikostí. Nejběžnější typy jsou:
• EUR-paleta – nejoblíbenější typ. Její rozměry jsou 1200x800x144 mm. Jedna europaleta váží 25 kg.
• ISO paleta – je jednovrstvá paleta. Její rozměry jsou 120x100x14,4 cm.
• Existuje celá řada palet s netradičními rozměry vyrobenými přímo na přepravu určitého zboží.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články