Jak na svislé rýhy na nehtech

Nehty jsou jedním ze spolehlivých ukazatelů našeho aktuálního zdravotního stavu. Určitě jste si všimli, že například v náročném stresovém období dochází k větší lámavosti nehtů a také k jejich třepení. Ten samý efekt můžeme pozorovat při nějaké nemoci. Stačí obyčejná chřipka, která nás na čas oslabí a nehty už nám ohlásí, že není vše v pořádku. Za čas se ale většinou vše dá opět do normálu.

nehty

  • Některé nežádoucí znaky na nehtech bývají ale trvalého nebo dlouhodobého charakteru a není možné se jich zbavit.
  • A každodenní lakování není jistě řešením.

Jedním z problémů, se kterým se potýká mnoho žen, jsou svislé rýhy na nehtech. Mohou vzniknout postupujícím věkem, nevhodnou péčí anebo zmíněnými zdravotními faktory.

Problém svislých rýh má řešení

Svislé rýhy na nehtech nemusejí signalizovat žádnou nebezpečnou nemoc, ale spíše nám vadí z estetického hlediska. Prvním krokem by ale přesto mělo být vyloučení zdravotních vlivů a zakomponování dostatku vitamínů do svého jídelníčku.

  • O tom, po kterých vitamínech nebo minerálech vaše nehty volají, vám odborně poradí v lékárně.

Vzhledem k tomu, že problém je uložen už v nehtovém lůžku, bude celý proces vyžadovat dostatek času i trpělivosti. Nečekejte tedy okamžité výsledky.

rýhy na nehtech

  • Jednou z možností, jak se s estetickými nedostatky nehtů vypořádat, je kombinace zmíněných vitamínů a japonské metody, která je skutečně velice účinná.

Je to velice jednoduché. Stačí pravidelně masírovat do nehtů včelí vosk a poté je vyleštit pomocí pudru s obsahem lastur. Nehty se po této kúře přestanou štěpit, lámat a jejich povrch se vyrovná. Včelí vosk totiž nehty vyživí a pomůže v regeneraci. Výsledný efekt je v tomto případě většinou viditelný už v první fázi. Vosk nevzhledné rýhy dokáže i vyplnit, a tak dodat vašim nehtům hladký a lesklý povrch.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články