Jaký vybrat mop pro dokonalý úklid

Pokud nevíte, který mop na podlahu vybrat, pak se můžete řídit několika základními kritérii. Záleží nejen na tom, jak velký máte byt, ale také na druhu podlahové krytiny. Vybírat můžete tedy ze šesti základních verzí.

imgw (3)

  • Plochý mop. Jedná se o univerzální řešení pro vytírání velkých i malých ploch. Tento typ si tedy můžete vybrat i podle šíře záběru. Ploché mopy disponují teleskopickou tyčí, vyměnitelným návlekem a pohyblivým kloubem.
  • Třásňový mop. Ideální řešení pro vytírání podlahy i schodů. Navíc díky třásním dosáhne mop do všech koutů místnosti. Textilní třásně mají také schopnost absorbovat větší množství vody, a proto je úklid kvalitní i bez velké námahy.
  • Ždímací mop. Tento typ je velice oblíbený především pro možnost výběru ve stylu ždímání. Buď je možné zvolit manuální ždímání anebo využít nášlapný systém. Není tedy nutné být v kontaktu s používanou vodou. Dobré řešení i pro profesionální využití.
  • Mop s rozprašovačem. Tento mop je o level výš i díky tomu, že není zapotřebí pořizovat další příslušenství. Nádobka se naplní vodou a čistícím prostředkem a díky ovládání na rukojeti vstřikujete potřebné množství směsi přímo na podlahu.
  • Rotační mop. Řešení pro místnosti s těžko dostupnými zákoutími. Pohyblivý rotační kloub usnadní manipulaci a tím pádem zefektivní úklid. Tyto typy mohou být buď třásňové nebo ploché. Záleží na tom, který vám bude více vyhovovat.

Chcete mít od úklidu klid? Využijte robota

Stále oblíbenějším pomocníkem na úklid je robotický mop. Především pro pracovně více vytížené majitele bytu. Robotický mop se jednoduše zapne a ke své práci vám vůbec nepotřebuje. Svým konstrukčním řešením na první pohled připomíná robotický vysavač. Pohon je řešen baterií. Nečistoty se shromažďují na elektrostatickém hadříku.

imgw1 (3)

Výběr podle druhu podlahy

Pokud budete vybírat podle druhu podlahy, pak obecně platí, že na PVC, dlažbu a lino můžete použít třásňový i plochý mop. Na dřevo, laminát a korek je vhodný mop s jemným návlekem a se ždímacím systémem. Podlaha z kamene uvítá třásňový mop.

Univerzálně využitelný parní mop

Dalším pomocníkem může být parní mop, kterým je možné vyčistit i koberce, okna nebo sedačku. Pokud ho budete chtít využít na citlivější podlahový materiál, pak se doporučuje vyzkoušet na menší skryté ploše.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články