Jak vybrat myčku nádobí

Už vás omrzelo věčné máchání rukou ve dřezu a mytí nekončících hor talířů, hrnků a příborů? Obzvláště po takové oslavě nebo rodinné sešlosti to bývá poměrně otravná činnost, která zabere spoustu času a mnohdy na ni po takové akci ani nezbývá energie.
Protáčí se vám panenky při vyúčtování za vysokou spotřebu vody, která je mimo jiné způsobena právě i mytím nádobí ve dřezu? Proč se zbytečně zdržovat činnostmi, které mohou spotřebiče udělat za nás. Skoncujte s ručním mytím nádobí jednou pro vždy stejně jako více než polovina lidí. Tento závěr vyplynul z průzkumu provedeného v roce 2013.

myčka
 
mytí nádobí ve dřezu
Dokonale čisté nádobí
Chtějte dokonale čisté nádobí, vyleštěné a blýskající se skleničky nebo příbory. Rozlučte se nejen s mytím nádobí, drhnutím hrnců od zbytků jídla, ale také s jeho následným utíráním a leštěním. To vše zvládne myčka za vás.
Při výběru se zaměřte na:

  • VELIKOST
  • Při výběru se budete muset předně rozhodovat podle velikosti myčky, kdy různé šířky jsou určené pro různé množství sad nádobí. Dvoučlenné domácnosti pak postačí ty menší, určené pro nádobí o deseti sadách, zatímco čtyřčlenná rodina už bude potřebovat širší provedení.

 

  • HLUČNOST
  • Popřemýšlejte také o tom, jestli raději nezvolit méně hlučnou myčku, zvláště pokud ji budete mít na dosah ložnice nebo pokoje, kde spí miminko. V takovém případě pak může bez problémů běžet klidně i v noci.
  • PROGRAMY a FUNKCE

vnitřek myčky
Možná oceníte i větší výběr programů, kdy tak můžete mytí přizpůsobit rozsahu zašpinění nádobí nebo času, za který ho chcete mít umyté. Mezi vychytávky pak patří třeba funkce odložení mytí.
 
myčka nádobí
VESTAVĚNOU NEBO VOLNĚ STOJÍCÍ?
Stojíte před volbou, zda si pořídit vestavěnou nebo volně stojící myčku? Předně je třeba podotknout, že oba typy mohou mít srovnatelné funkce. Jde tedy o čistě designovou volbu. Záleží na tom, zda chcete nechat myčku „splynout“ s kuchyňskou linkou nebo nikoliv.
Vestavěná myčka je častým řešením při kompletní rekonstrukci kuchyně nebo při projektování rodinného domu. Volně stojící je pak vhodná například do pronajatých bytů, kdy si ji pak při stěhování můžete odvézt s sebou.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články