Hubnutí je dřina, ale stojí za to!

Krejčovský metr a váha v koupelně jsou vašimi úhlavními nepřáteli? A proč? Nelíbí se vám čísla, která vám udávají? Máte obavy si stoupnout na váhu, že vám ukáže znovu další kilo navíc? A děláte, že tyto pomůcky neexistují a váhu obcházíte velkým obloukem? A přesto byste rádi hubli.

Nordic Walking žena s přítelem

Sami cítíte, že to není to pravé ořechové. Vyhýbat se nepříjemnému pohledu na své tělo. Buď se mějte rádi takoví, jací jste anebo, když se vám to nelíbí a hubnout chcete, natož to potřebujete ze zdravotních důvodů, začněte konat. Nestrkejte hlavu do písku, nejste pštros! Jste rozumný člověk. Ano, hubnutí bolí. Zpravidla musíte změnit vaše zvyklosti a nesprávné návyky získané léty, a to se hodně těžko přeučuje. Ale když se chce, jde všechno.
Jestliže potřebujete shodit jen nějaké to kilíčko, které vám vyskočilo díky delšímu lenošení, pak stačí zapojit svalíky, zvýšit vydávanou aktivitu a zároveň snížit příjem potravy, resp. rozdělit dávky jídla na menší a vícekrát denně. Základem je pohyb. Nestačí jen upravit jídlo. To možná stačilo, když vám bylo dvacet let, ale s přibývajícím léty tělo více leniví, hormony pracují jinak a metabolismus už nepracuje tak rychle, jak by se vám líbilo.

žena si měří obvod břicha

Popřemýšlejte, jak byste mohli vydávat více energie a spalovat tak přebytečné tuky. Jestliže jste se už dopracovali k hranici obezity, víme, že každý pohyb navíc bolí. A zde bývá kámen úrazu. Lidé jsou přesvědčeni, že jen v posilovnách a usilovným cvičením mohou svému tělu napomoci k hubnutí. Ne, pokud se k tomu budete doslova a do písmene nutit, bude to kontraproduktivní pro vaše tělo. Začněte s tím, co tak moc nebolí, a navíc uděláte ještě něco pro vaše duševní zdraví. Poproste kamarádku, přítele či partnera o podporu a začněte více chodit na procházky. Pomalu si zvykejte na pohyb a začleňujte střídavě rychlejší chůzi. Časem k tomu přidejte hole na Nordic Walking a uvidíte, že se kila pohnou směrem dolů, ale vytrvejte, bude to chvíli trvat.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články