Medové pohlazení pro vaši pokožku

Med je nejen chutným a zdravým sladidlem, ale také prospívá pokožce zvenčí. Není proto divu, že se používá i do kosmetických přípravků. Udělejte si u vás doma zkrášlující medové rituály a dopřejte vaší pleti speciální péči.
Zkuste si medem nejen osladit život, ale také se zkrášlit. Působí zázračně nejen na pokožku, ale také na nehty a vlasy. Využijte jeho zázračné moci.

med

Med po zkrášlení pokožky
Med má pro pokožku zvláčňující a hydratační účinky. Je tudíž hotovým balzámem, který pleť vyživí a hydratuje. Tyto účinky oceníte především v zimním období, kdy bývá pleť vysušená vlivem střídání teplot a pobytu ve vytopených prostorách. Mimo hydratace má med dokonce i zklidňující účinek.
Dokonalé zvláčnění rtů
Pokud vás trápí suché nebo dokonce popraskané rty, pak i tady si můžete přizvat med na pomoc. Stačí jen trochu nanést na rty a vydržet alespoň chvilku ho neslíznout. Rty budou po použití vyživené a dokonale hydratované.
Med je také skvělou ingrediencí, kterou můžete přidat do domácích pleťových masek. Za pár korun si tak můžete skvělou domácí masku přímo pro váš typ pleti.
PLEŤOVÁ MASKA PRO SUCHOU PLEŤ
Ingredience:4 lžíce bílého jogurtu, 10 rozdrcených mandlí, 4 lžičky tekutého medu, 2 lžičky olivového oleje
Všechny ingredience důkladně promíchejte, naneste na pleť a nechte působit 20 minut. Poté opláchněte.

peeling

PEELING NA PLEŤ I TĚLO
Ingredience:100 g ovesných vloček, 2 lžičky tekutého medu
Směs promíchejte a naneste na navlhčenou pleť. Masírujte a opláchněte.
Do tělového peelingu pak můžete přidat pár kapek éterického oleje. Po sprchování na navlhčené tělo naneste připravenou směs a dokonale promasírujte. Opláchněte a po osušení nezapomeňte pokožku ošetřit kvalitním krémem.
ZÁBAL NA VLASY Z MEDU A OLIVOVÉHO OLEJE
Ingredience:5 lžiček tekutého medu, 1 žloutek, 1 lžička olivového oleje
Směs důkladně promíchejte a naneste po celé délce vlhkých vlasů. Ty pak zabalte do igelitu a ručníku. Nechte působit 20 minut a důkladně opláchněte.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články