Problém jménem hubnutí

Kdykoliv se sejde více lidí, komunikují spolu tito o tématech, jež jsou pro ně společná. A mezi otázky, k nimž debaty našinců často sklouznou, patří – jak všichni velice dobře víme – i záležitosti související s hubnutím. Protože to je téma, které znají všichni a ke kterému je vždy co říct. Vždyť kolik je mezi námi jenom těch, kdo s nadváhou marně bojují! A kolik je těch, kteří tento boj třeba i vyhráli! Kolik je jenom receptů a návodů, jež nejednou přijdou na přetřes a jež se právě k hubnutí vztahují!

velké kalhoty

Řečnit tedy o hubnutí, o onom fenoménu naší doby, umíme. Dokážeme se na téma nadváhy bavit klidně i celou věčnost, a to natolik intenzivně, že kdyby se dalo takovými řečmi zhubnout, byli bychom snad přímo národem vychrtlíků.
Jenže bez skutečné snahy se zhubnout nedá. Spoléhání se na všelijaké údajně zázračné přípravky nebo diety nevede obvykle k cíli, jímž je ladně vypadající postava.
Všichni tak chceme být štíhlí jako laňky, jenže mnozí z nás přesto připomínají spíše slony, hrochy nebo jim podobné tvory.

metr kolem pasu

Což se dá v zimě zčásti zamaskovat pod silnou vrstvou oděvu. Jenže zima u nás netrvá věčně, a proto třeba právě v těchto dnech začínáme propadat zoufalství. Počíná se oteplovat, oblečení jde dolů a ukazuje se tak třeba i ve vší nahotě, jak na tom s oněmi kilogramy navíc jsme. A není to nejednou ani trochu hezký pohled.
A tak je zřejmě nejvyšší čas začít shazovat kila. Protože do léta ještě nějaký ten týden zbývá a přinejmenším dílčích úspěchů dosáhnout lze. Ovšem měli bychom si určitě počínat rozumně. Tedy shazovat postupně, zato však vytrvale, a nevěřit báchorkám o tom, že stačí spolknout nějakou pilulku nebo vypít lektvar či na sebe dokonce nalepit nějakou náplast a tuk zmizí. Protože tím, co v takových případech mizí, jsou jen peníze dotyčného po zhubnutí toužícího jedince. A když je někdo tlustý, a ještě navíc chudý, není to to pravé.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články