Co udělat pro to, aby nám přicházely nápady

Asi každý známe ten pocit, kdy „něco“ potřebujeme udělat, spravit, napsat, vyhledat, ale nemáme ten správný nápad, jak na to. Honí se nám v hlavě myšlenky stále dokola, jsme jaksi zabukováni, nešťastní a někdy se na sebe i zlobíme, že jsme neschopní „to něco“ vymyslet, vypočítat, uspořádat tak, abychom byli spokojeni. Nikdy se sebou nebudete nadmíru spokojeni, když se budete neustále vztekat.

dvě ženy sedící naproti sobě v harmonii

Určitě jste už u sebe zaregistrovali onen známý pocit, kdy vám skočil do cesty NÁPAD. Přijde znenadání a nejvíce v době, kdy ho vlastně ani nečekáme. A takto vznikají nejlepší díla. Ať literární, řemeslná, počítačová, prostě přijde nápad a ten úspěšně odstartuje raketu, jejíž start jsme stále odkládali. Najednou začínají tryskat motory, objeví se okolo nás roj malých satelitních stanic a frr, naše myšlenky letí do vesmíru, jen je rychle zachytit do paměti anebo na papír. Nápad bývá nejlepší inspirací, kterou někdy dlouho hledáme, ale ona přichází zvolna a znenadání sama.
To se stává, když jsme naladěni a vystrčíme anténky, které zachytí její vibrování. Pak už jen stačí usednou, vzít pero do ruky a začít malovat písmenka do deníku.

nápis čas na inspiraci

Anebo usednout k počítači, zase se skamarádit s přítelkyní myškou a klávesnicí a začít psát. Podnět k tvorbě hledají nejen začínající, ale i zcela profesionální umělci. Nápad ocení řemeslníci, tatínkové v domácnostech, kteří mají za úkol cosi opravit a nevědí ze které strany začít. Inspirace je důležitá pro kreativní designéry i pro lidičky, kteří chtějí zkvalitnit a zpříjemnit své bydlení, nové a nové podněty vyhledávají dobrodruhové. Téměř každému byznysmenovi musel přijít nápad, v čem a jak podnikat a pak už ho svou pílí, důkladností a tvrdou prací rozvíjel dál.
Přestaňte se omezovat v myšlení, nepřemýšlejte o zákazech a nemožnostech a dejte volnost svému cítění, které vás nikdy nezradí.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články