Pěstujete kamarádské vztahy se svým okolím?

Všimli jste si, že ubývá naším přičiněním stále více příležitostí ke komunikaci? Pokud patříte mezi ty, co do zaměstnání jezdí svým vlastním osobním automobilem, pak se zrána ani navečer nesetkáváte se známými na zastávkách, nemáte potřebu zdravit kolemjdoucí ani své sousedy, protože je jednoduše nepotkáte. Stejná situace nastává, když se vracíte domů.

člověk seká sekačkou trávník

Přijedete k domu, už ani nevystupujete z auta, jen cosi zmáčknete a vrata do zahrady se vám automaticky otevřou a jen co projedete, zavírají se. Při vjezdu do garáže se situace opakuje. Nákupy nenosíte z plácku před domem, ale libujete si, jakže jste to pěkně vymysleli, že ani za deště nemusíte tahat nákupy přes zahradu a nezmoknete. Hezky v suchu nákupy přinesete skrze váš domeček, jen otevřete dveře do chodby a jste doma. Ale nejen hezky v suchu, ale pěkně a opět potichu – zase nikoho nepotkáváte, nepočítajíc členy vaší rodiny. Doba je značně zmechanizovaná a zelektrizovaná. Šetří nám čas, kroky, ale i slova. Přijdeme do vyhřátého domu, kde nám mezitím vyluxoval robotický vysavač, který díky navigačnímu systému 3 D s laserem a kamerou prošmejdí všechny kouty domova. Navíc pomocí jednoduché aplikace ho můžete kdykoliv na dálku spustit anebo nastavit pravidelný úklid.

sousedé se dívají z okna

Když na to přijde, už se nemusíte pozdravit ani se svými sousedy na zahradě. Zjišťujete, že je třeba posekat trávu, navolíte správný program, vystrčíte na trávník dálkově řízenou sekačku na trávu s unikátním systémem pojezdu a zalezete zpět do své ulity. Váš pomocník vykoná práci za vás, vy jste spokojení, že máte ušetřenou práci, ale dochází vám, že jste svým způsobem okleštěni od vztahů s okolím? Ty tam jsou doby, kdy na sebe sousedé pokřikovali zpoza plotu, vyměňovali si vzájemně úrodu, zvali se o svých domovů na kafíčko anebo spolu zašli na pivko do blízké hospůdky.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články