Používáte kosmetiku?

Na člověku je důležité nejen to, jak tento vypadá navenek, ale i to, co ukrývá ve svém nitru. Čímž pochopitelně nemyslím vnitřnosti nebo to, co si právě dal k obědu a teď mu to leží v žaludku a střevech, ale to, čemu se obvykle říká třeba charakter nebo duše. A obvykle se tvrdí, že to, co máme takzvaně v srdci, je důležitější než to, jak působíme na okolí svým zevnějškem. Jenže co si budeme povídat, že? Když potkáme někoho, kdo se nám líbí, vzbudí v nás tento alespoň v počátcích daleko pozitivnější reakci než ten, kdo ‚nosí v nitru svém své elegance květ‘.

kreslená kosmetika

A proto chceme být všichni obvykle co nejkrásnější. A jakákoliv vada na našem vzhledu nás zneklidňuje, trápí, sužuje, ba i vysloveně deptá a ničí. A pokud to jenom jde, snažíme se takové vnější nedostatky odstranit.
Pokud jde o nedokonalosti vnějšku naší tělesné schránky, nejednou nám k nápravě toho, co ‚na nás příroda napáchala‘, slouží i kosmetika. I když nás tato nečiní skutečně lepšími, alespoň zčásti ovlivňuje to, jakými se jevíme být ostatním. A pochopitelně někdy vylepšuje i pocity, které ze sebe máme i my sami.
S pomocí kosmetiky se zbavujeme suchosti a nevýraznosti naší pleti, touto zdůrazňujeme to, čeho si mají ostatní všimnout, a potlačujeme to, co by mělo pokud možno uniknout zrakům všech kolem nás. Kosmetikou se také zbavujeme nežádoucího odéru, vydávaného nejednou naší tělesnou schránkou, kosmetika nás údajně někdy i omlazuje či dělá jiné zázraky.

lak na nehty

Ale nejednou tomu tak také není. Nejednou není prodávaná kosmetika nic víc než něco, co slouží k vytahování peněz z kapes důvěřivců. Těch, kdo natolik touží po kráse, že klidně obětují i astronomické částky.
A tak by se mělo doporučit, aby zde stejně jako kdekoliv jinde lidé přemýšleli nad tím, co se vyplatí si pořídit a co ne. Protože je nejednou lepší přirozená krása než nános čehosi. Nejednou je docela obyčejné nenačančané děvče hezčí než zmalovaná… Víte, koho myslím.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články