Jak se mění vztahy v době koronavirové

V současné době, kdy mnozí mají obavy z nákazy coronavirem, se raději zdržují doma. Co nejrychleji dorazit do zaměstnání, pokud ho ještě mají, odpracovat si v roušce svých osm nebo jedenáct hodin a co nejrychleji se opět dopravit domů, do bezpečí svého domova. V zaměstnání se už lidé nesdružují, ani to není povoleno. Lidé jsou jaksi osamocení a společnost ani nevyhledávají. Těm, kterým moderní zaměstnavatel umožnil tak zvaný home office čili práci z domova, jsou na tom ještě „hůře“. Pokyvujete nevěřícně hlavou? Tak si to vysvětleme.

sociální distancing

Vy, kteří do zaměstnání dojíždíte, byť byste jezdili svým vlastním automobilem, pak přece jen potkáváte známé lidi anebo pozdravíte souseda, který zrovna také vyrazil do práce, nebo ho uvidíte na vedlejší zahradě, jak shrabuje listí. Už jen tím, že se vzájemně pozdravíte a prohodíte pár slov, je zahřátím na duši a váš mozek zavnímá rozhovor, nastartuje se vědomí a do těla se vlije pocit souznění. Už jen tím, že se na sebe podíváte, dáte si vzájemně na vědomí, že se vidíte, že se o sebe zajímáte a tím, že dokonce spolu prohodíte pár slov, že vám na sobě i jemu záleží.

žena s rouškou na obličeji

Nezapomínáte na komunikaci. Kdežto ti lidé, kterým je umožněn home office, jsou zavření po celých osm hodin doma, ve své „domácí kanceláři“ a komunikují on-line. Jestliže nemají nainstalovanou kameru na počítači, nevidí, jak se zákazník tváří, zda se mu nabídka líbí anebo nelíbí, komunikace občas vázne. Chybí odezírání a rozhovory jsou „plytké“, ale uskuteční se, protože pracovat se musí. Svou práci domáčtí zaměstnanci vykonají, zakázka je uzavřená, ale ve své podstatě jsou uzavření i oni. Nemají možnost se společně s kolegy zasmát, prohodit pár slov na chodbě při potkávání se, jako mají ti, kteří do zaměstnání dojíždějí. I chviličku trvající setkání, kdy se s kolegou na chodbě míjíte nebo potkáváte u kávovaru, vám dá víc, než on-line rozhovor. Nic naplat, situace je taková, jaká je.
A proto, važte si každého „živého“ setkání, které je vám umožněno a čerpejte z něco co nejvíce to jde. A v době „po-rouškové“ se opět vraťte k potkávání, úsměvům a radosti ze společných setkání.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články