Pokojové rostliny součásti vaší domácnosti

Jak jsou pro nás rostliny důležité a jaký vztah si k nim lidé umí vypěstovat. Někdy si to ani neuvědomujeme, ale jsou pro nás život nesmírně důležité. Když budeme mluvit o rostlinách, které můžeme pěstovat u nás doma. Každá zelená rostlina má schopnost fotosyntézy, která vyrábí kyslík. Můžeme tak lépe dýchat. Každá rostlina je prospěšná akorát každá trochu jinak. Některé jsou výraznými čističi. Dokáží pohltit pachy. Jiné můžeme využít při nachlazení a rýmě. Takový Rýmovník je skvělým pomocníkem. Nebo například eukalyptus vám krásně provoní bydlení a dodá skvělí pocit. Je kouzelný svým vzhledem i svou vůní.

pokojové rostliny

Některé kytky se postarají o nepříjemný hmyz. Říká se jim masožravé rostliny a můžete je mít i u vás doma. Některé mohou potěšit vaše oko pohádkovými květy, které mají například orchideje, které jsou v dnešní době velmi rozšířené. Jejich květy mají různé barevné kombinace. Některé dlouhověké pokojové rostliny mohou zaujímat velký prostor a tím vykouzlí krásné zátiší pro váš domov. Jen si představte krásný zelení fíkus, který sahá až ke stropu nebo mohutně rozvětvený Zamiokulkas s pořádně silnými stonky. Takové pokojové rostliny vyvolají u milovníků květin rozčarování. Mnozí z nich si přejí takové rostliny, ale ne každému se to podaří. Pěstování některých druhů pokojových rostlin je obtížné. Musíte dodržovat striktní pravidla. Pravidelné zálivky, časté rosení, abyste zajistili dostatek vlhkosti a listy vám neosychali. Květiny musí být správně umístěny.

orchideje

Některým svědčí přímé sluneční paprsky a jiným na druhou stranu nevyhovují. Vyžadují místo prosvětlené, ale nikoliv s přímým slunečním svitem. Jiné dávají přednost polostínu. Každá květina je jiná a má své požadavky. Když umístíte rostlinu, která vyžaduje světlo, do stínu, moc dobře se jí dařit nebude. Naopak bude strádat a může se stát, že vám umře. Nebo bude žít, ale nebude příliš spokojená. Nebude vyhazovat nové listy a bude živořit. Stane se z ní koště, které má málo listů. Dopřejte vaší domácnosti trochu zeleného života.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články