Jak vypadá inspirativní vztah?

Vztah mezi mužem a ženou může být velmi inspirativní ale také někdy – bohužel – i bezduchý. Nerozumíte? Vysvětlíme si. Inspirativní vztah je takový, kde se partneři neustále doplňují, aniž by si to vědomě říkali. Ti, kteří svůj vztah posunuli o značnou příčku výše, staví právě na podnětech. Partner jim dopřává směr i rozlet, nebrzdí je, ale naopak podporuje v tom, co dělají, respektive v tom, po čem touží a co si přejí dělat srdcem. Toto funguje ale jen tam, kde proudí vzájemná láska, úcta partnerů jeden k druhému, ale i zdravé sebevědomí.

dvojice se drží za ruce

Manžel, který má zdravé sebevědomí, nebude manželku držet zuby nehty doma a uzurpovat si ji jen sám pro sebe. Naopak – dává ženě volnou ruku a nechává jí volnost v tom, jak chce trávit svůj čas. Ráda cvičíš? Pak nemám problém s tím, když budeš chodit klidně i třikrát týdně s kámoškami na cvičení. A super muž daruje své ženě k narozeninám wellness víkend se cvičením a vysněný muž domluví potajmu s její nejlepší kamarádkou rovnou týdenní dovolenou se cvičením u moře. Manželka dostane super dárek a s kamarádkou si dovolenou užijí přesně podle svých představ.

spokojený manželský pár

Pánové, kroutíte hlavou, co že je to za nesmysl posílat manželku za hranice všedních dnů? Pak vězte, že ten muž, který toto učiní, ví moc dobře, že se mu vrátí odpočatá a spokojená manželka a jejich vztah to ještě více upevní. Hlodá ve váš červíček pochybnosti – a co, když se mi tam manželka „spustí“ s někým jiným? Pak byste měli zapracovat na svém sebevědomí a na důvěře v partnerském soužití.
Inspirativní partner přeje tomu druhému jen to nejlepší a podle toho se i chová. Pokud zjistí, že je druhý nejistý, a přesto by rád zkusil novou věc, nezrazuje ho, ale podporuje, když cítí, že se jeho drahá polovička rozhodla dobře. Nikdy svého partnera/partnerku neshazuje před druhými. Nesouhlasný názor lze vyjádřit i kladně. Ten, kdo si váží svého partnera, z něho nikdy nedělá bubáka ani hlupáka!

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články