Co vás může (a nemusí) čekat při stavbě nového bydlení?

Zpravidla se mladí lidé musejí zadlužit s vidinou hypotéčních splátek až do důchodového věku. Také je to svým způsobem riskování, protože musíte mít jistotu stálého zaměstnání, abyste měli stále na umoření měsíčních splátek, které nebývají právě nízké. Ale to vše se dá zajistit pojištěním úvěru či hypotéky a příhodnými podmínkami při sjednávání. Je vhodné myslet i na to, že můžete onemocnět, může se stát úraz a jak pak budete bez živitele rodiny splácet hypoteční splátky? Vše je důležité řádně promyslet, probrat nejen s rodinou, kamarády, ale hlavně s hypotéčními poradci nebo s odborníky z banky, kde se rozhodnete si vzít úvěr. Možná vám přijde zcestné, říkáte si, jsme mladí, plní síly, nepotřebujeme takto uvažovat a přivolávat si starosti a negativa. Není to negativní smýšlení, ale opatrnost.

rozestavěný rodinný domek

Krom jiného budete ručit i stavbou a jakmile se stanete nesolventními, může vaše práce a snaha přijít rázem vniveč. Proto se před zahájením stavby řádně poraďte, zajistěte si všechny důležité a příhodné podmínky a pak se s odhodláním pusťte do stavění vašeho vysněného domu. Držíme vám pěsti!
Důležité bude i to, jak vy jako partneři „ustojíte“ tuto novou skutečnost. Zpravidla se mladí budou muset uskrovnit, zapomenout na pár let na dovolené u moře, protože ji budou trávit na stavbě domku. Teda ti, kteří musejí počítat s každou korunkou. Věřte tomu, že stavení vašeho nového domova řádně prověří vaši odolnost a přesvědčení, zda skutečně chcete spolu strávit společná léta života i nadále. Nedostatek peněz způsobuje hádky a při hádce si ani zamilovaní partneři neberou servítky. Nervy dostávají zabrat.

žena a muž po hádce

Ale třeba zrovna vy budete ti šťastní, kterým starosti a nedostatek – vztah jen upevní a nepřestanou si vážit jeden druhého. Navíc budete mít oba zásluhu na tom, že váš nový domov roste do krásy a pod vašima společnýma rukama.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články