Čištění a správná péče

Nemusíte investovat hory peněz do předražené kosmetiky z drogerie. Už naše babičky a prababičky věděly, jaká bylinka zabírá na co. Hlavně si můžete v dnešní době i vyrobit vlastní kosmetiku a ještě ke všemu přírodní, která nebude plná chemie nebo ropy, která prokazatelně se dostává do našeho těla a působí pak rakovinotvorné bujení. Existuje mnoho rakovinotvorných látek, kterých byste se v kosmetice opravdu měla vyhnout, jejich seznam najdete na internetu, jedná se především o SLS, SLES a další látky jako jsou silikony a parabeny, které vaši pleť ještě spíše více ucpou a pak se účinné krémy nemají jak vstřebávat. Dejte přednost spíše přírodní kosmetice, je spousta značek, které svoje výrobky přímo vyrábí v České republice, z čistých surovin.

olej

Respekt k přírodě

Ano, silikony se v kosmetice používají hlavně proto, že dokáží viditelný a okamžitý výsledek. Ale nemyslete si, až zestárnete a bude vám okolo padesáti, šedesáti let, ve vaší pleti se projeví všechno, co jste v mládí dělali špatně. Nedostatečná péče, nedostatečné čištění – protože co si budeme povídat, někdy v šestnácti letech, kdy jsme přišly ovíněné z diskotéky, tak jsme chtěly hned zalehnout do postele a přemýšlet nad tím, koho jsme ten večer potkaly atraktivního, žádná dívka neměla potřebu běžet do koupelny a rychle si umývat řasenku a stíny a další make-up, který ten večer na sobě měla nanesený.

líčení

Teď si správně uvědomujete, že to byla chyba a lenost a soustavnou péčí to už teď nedoženete, ale samozřejmě k lepším výsledkům si trochu můžete pomoci. Hlavní je, si vytipovat, jaký druh pleti máte, abyste podle toho mohla dopřát své péči to, co je pro ní nejvíce vhodné. Pokud stále tíhnete k pupínkům nebo se více mastíte, musíte si najít správný olej nebo krém, který vás nebude ucpávat. Pokud máte sušší pleť, tak zase naopak.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články