Nákupy z druhé ruky? Od teď je budete milovat i vy

Patříte k ženám, jež by na sebe za žádných okolností nevzaly oblečení, které už někdo nosil? Nebo se naopak řadíte k těm, které čas od času s chutí nakouknou do bazaru s oblečením a nadšeně se přehrabují v hromadě zajímavých kousků?

Ať už je to tak či onak, jistě nám dáte za pravdu, že ulovit fakt perfektní kousek za směšný zlomek původní ceny rozhodně není k zahození. Second handy vám dávají jedinečnou příležitost vybavit svůj šatník novými kousky doslova za hubičku.

Navíc nikdy nevíte, na jaké skvosty v sekáči narazíte. Co kdybychom si společně v dnešním článku představili důvody, pro které nákupy v second handech rozhodně stojí za to?

Nakupujete v sekáči? Pokud ne, po přečtení dnešního článku určitě začnete!

Nezáleží na tom, jestli se na oblečení z druhé ruky díváte skrze prsty, nebo je pro vás naopak zajímavou výzvou. V každém případě určitě oceníte pádné důvody, pro které nakupování v bazarech s oblečením zaručeně stojí za to. Teď už ale ne nic nečekejme a pojďme si ty důvody společně představit. Jsme přesvědčeni, že po přečtení následujících řádků si nakupování v sekáči zamilujete i vy.

Důvod první: směšná cena

Hned první důvod hrající do karet second handů je směšná cena za oblečení, které zde můžete pořídit. Možná i vám se někdy podařilo objevit v sekáči luxusní značkový kousek, za který byste v normálním případě zaplatili nekřesťanskou částku, ale v bazaru jste ho pořídili prakticky za hubičku. Za pár korun tak můžete svůj šatník zcela obnovit a neutratit přitom celou měsíční výplatu.

Důvod druhý: vlastní fantazie

Druhý důvod tak nějak souvisí s tím prvním –  oblečení pořízené v second handu vám umožňuje popustit uzdu vlastní fantazii a jednotlivé kousky si upravit podle sebe.

Zatímco u oblečení, jehož pořízení vás stálo klidně i několik stovek, byste si s největší pravděpodobností jakékoliv úpravy neriskli, u oblečení ze sekáče, které stálo pár korun, je naopak docela zábava vyzkoušet, jestli se i ve vás skrývá kreativní duše.

Ať už si koupíte nové džíny, tričko, sukni nebo šaty, můžete si s nimi vyhrát podle sebe –  záleží jen na vás, jak si je upravíte, doladíte, něco možná vypáráte, něco zase zúžíte nebo naopak povolíte. Rázem může vzniknout originální styl, který bude jen váš.

Důvod třetí: upřímnost nadevše

Další důvod, kterým se vás budeme snažit přesvědčit, že nakupování v sekáčích má své kouzlo, je upřímnost. Na všem, co v second handu najdete, jsou totiž už na první pohled viditelné vady a kazy.

Okamžitě si tak můžete udělat obrázek o tom, jestli daný kousek stojí za útratu, nebo jestli je lepší porozhlédnout se po něčem jiném. Pokud narazíte na kousek, který bude vypadat jako nový, pak nebude sebemenší pochyb o tom, že se tahle investice rozhodně vyplatí.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články