Jaká svítidla jsou vhodná do koupelny a kam je umístit?

Mnoho lidí se stále myslí, že všechny lustry a lampy, které najdou v obchodě jsou vhodná i do koupelny. Bohužel to není pravda a při výběru osvětlení do této malé, vlhké místnosti si musíte dobře rozmyslet. Podívejme se, na co si musíte dát pozor a jak postupovat.

Světla zde potřebujete hodně, a to nejen na líčení, ale i na sprchování, česání a oblékání. Jednoduše si musíte užívat kvality denního svitu i v této často tmavé a malé místnosti. Zvolit ale můžete i stmívače, které budou příjemné zejména ráno, když ještě nejste zcela probuzení a ostré záření může být velmi nepříjemné.tmavá koupelna osvětlení

Centrální lustr je nezbytnost

Potřebujete toho sice více, ale centrál byste podceňovat neměli. Lampičky u zrcadla na celý prostor rozhodně stačit nebudou. Závěsné modely si nechte raději do obýváku nebo kuchyně. Zde jsou ideální typy přisazené ke stropu, včetně LED panelů od Lightpark. Ty se pochopitelně hodí i do komerčních prostor, ale i v koupelně je můžete úžasně využít.

Kromě klasických lustrů, které jsou umístěny těsně u stropu máte ještě jednu možnost. Máte-li rádi bodovky, zapusťte je do sádrokartonového podhledu. Efektivně tak ozáříte každý kout místnosti zvlášť. Máte tedy dvě varianty, jak si s tím poradit.osvětlení zrcadla koupelna

Pohled do zrcadla

Můžete mít nejvýkonnější žárovku na světě, ale zrcadlo si stejně zastíníte. Proto musíte mít zdroj světla také u něj, a to jeden z každé strany. Většina lidí zde využívá bodovky. Ty by měly být ve výšce očí v linii s osou umyvadla a dopadat musí na přední okraj. Jedině tak nebudete mít problémy se stíny na tváři a líčit se vám bude skutečně komfortně. Dávejte si přitom ale pozor na odrazy.

Technický pohled na věc

Technický pohled na věc je pokaždé jiný. Záleží, v jakém stavu máte byt, domek apod. Nejdříve je lepší se vše projít, sehnat si dokonce i někoho, kdo tomu více rozumí a poté se už pustit do práce.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články