Výroba domácích vonných svíček

Rádi si v zimním období dopřáváte provoněný domov svíčky. Dodá to zimnímu období skvělou atmosféru a jedinečnost a útulnost vašeho domova. Dáme vám pár rad a typů jak si vyrobit své vlastní vonné svíčky, které budou stoprocentně bio a nebudou škodit vašemu tělu ani domovu. Je to jednoduché a výrobu zvládne každý.

útulné prostředí

Nejdůležitější jsou nádoby, ve kterých chceme svíčky mít. Podle jejich velikosti a rozměrů budeme vybírat další potřebné věci, jako je dostatečně silný knot. Dále potřebujeme sójový vosk. Ten můžete koupit v podobě malých peciček nebo lupínků. Na jednu svíčku budete potřebovat jednu a půl velikosti konečné nádobky na svíčku. Dále pak knoty a plíšky na uchopení knotů. Tloušťku knotu volte tak, aby svíčka pěkně vyhořela a neudělala vám jen kruhovou vyhořelinu. Čím širší svíčka, tím musí být knot tlustší. Nebo můžete do svíčky dát více knotů. Nejdůležitější jsou esenciální stoprocentní oleje. Vůně si vyberete podle toho, co se vám bude líbit. Například kombinaci červeného pomeranče s tymiánem nebo pačuli se zázvorem. Na ozdobu můžete využít čajové lístky. K samotné výrobě bude ještě důležitý teploměr na měření teploty vosku. Výroba může začít. Do hrnce si odměříte jednu a půl odměrky nádoby na svíčku. Když chceme dělat více svíček od jedné vůně, můžete dát dvojnásobnou nebo trojnásobnou dávku vosku. Necháme na kamnech rozpustit. Nevaříme.

vlastní výroba

Vosk promícháme. Mezi tím si nachystáme dostatečně dlouhé knoty s plíšky. Přilepíme je pomocí vosku plíškem ke dnu skleničky a nechte ztuhnout. Budete mít jistotu, že se vám nepohne při nalévání vosku. Jakmile je vosk rozpuštěn, odstavíme ho z kamen a necháme zchladnout na teplotu čtyřicet stupňů celsia. Při takové teplotě nedojde ke zničení vůně esenciálního oleje. Na sto dvacet pět mililitrů svíčky by mělo přijít deset mililitrů oleje. Pořádně promícháme a můžeme přelít do připravených nádob. Knot chytněte pomocí špejle uprostřed. Nechte zchladnout a ozdobte čajovými lístky. Necháme pár dní odležet. Svíčky musí být uzavřené. Svíčky jsou hotové. Můžeme začít pálit.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články