Nejlepší vánoční dárek? Jazyky!


Ano, my víme. Léto ještě ani nestihlo zajít za nejbližší roh, plavky nám snad ještě mokré visí na šňůře a tričko s flekem od čokoládové zmrzliny je ještě pořád ve špinavém prádle.
Snad teprve předevčírem jsme s našimi studenty navštěvujícími pomaturitní studium němčiny a angličtiny. A přeci – zima už nám o sobě svými chladnými rány a brzkými večery dává znát.

112
 
Ani se nenadějeme a už budeme stavět sněhuláka, v reklamních letácích hledat, kde mají nejlevnější tuzemský rum (no přece do vánočního cukroví!) a ano, budeme si marně lámat hlavu (tak, jako každoročně), co komu naložíme pod stromeček.
A právě z toho důvodu dnes přicházíme, možná zdánlivě brzo (ale brzo jako když najdeš, věř nám!), s tipy na vánoční dárky. A že jsme jazyková škola z Brna, to se ví, že půjde o dárky související s jazyky. Shledali jsme totiž, že právě takové jsou neužitečnější. Tak pojďme rovnou na to!

Cizojazyčný zážitek

Hned na úvod přinášíme jedinečný (a velmi originální!) tip na dárek. Jedná se o tak trochu abstraktní radu – můžeš totiž dané osobě věnovat jakýkoliv společný zážitek, třeba lístky do kina, na koncert či do divadla! Ptáš se, co to má společného s jazyky? No to se ví, že musí jít o vstupenky na akce cizojazyčné!
Ať už Tvůj brácha navštěvuje kurzy němčiny, španělštiny nebo francouzštiny, věř, že bude z čeho vybírat. Tento dárek má jedinečné poslání. Nejen, že věnuješ dotyčnému zdokonalení se v jazyce, ale zejména je to pak společný čas, který je v dnešní hektické době velmi cenný.

222

Pro knihomoly

…tedy pro všechny, zastávající heslo, že knížek není nikdy dost. A jazykovka Brno PELICAN přidává: zejména těch v cizím jazyce! A ač uznáváme, že se nejedná o zrovna nejoriginálnější dárek (každým rokem jsou to právě knihy, které patří k nejčastěji voleným vánočním dárkům), dobré počtení nikdy nezklame.
A my se klidně vsadíme, že máš i Ty ve svém okolí minimálně jednu osobu, která se mezi řádky ráda ztrácí. Proč nespojit příjemné s užitečným a nemotivovat danou osobu k tomu, aby se nový jazyk učit začala, případně se zdokonalila v již osvojeném jazyce?
Rozhodně se nemusí jednat o náročnou četbu! Na pultech je spousta nenáročné (a přesto kvalitní!) cizojazyčné četby, kterou zvládnou i studenti – začátečníci.
 
332

Jazykové kurzy Brno

Klasika, která nesmí chybět. Zvlášť, máš-li ve svém okolí někoho, kdo neustále mluví o tom, že by se chtěl do studia nového jazyka pustit. Existuje něco jednoduššího než obdarovat ho jazykovým kurzem? A že jsi to Ty, kdo se chce nový jazyk naučit?
V takovém případě se obdaruj sám – a vtáhni do děje i svého kamaráda! Ve dvou se to lépe táhne, a co se jazykového vzdělávání týče, platí pravidlo, že pokud máš studijního partnera, motivace a snaha dokončit jazykový kurz se dvojnásobí.
Ať už půjde o předplacení pár individuálních lekcí s lektorem nebo hned celého semestrálního kurzu, takový poukaz se bude pod vánočním stromečkem jistě vyjímat!

Tvůj vánočně naladěný PELICAN

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články