Všechno jde, když se chce

Zajisté vám to nepůjde stejně jako v době, kdy vám bylo dvacet let. Teď vám táhne na padesátku a obzvláště pro ženy v přechodu je nesmírně obtížné zhubnout, i když se snaží dodržovat správnou a zdravou stravu, nejedí a snaží se hýbat. Ano, můžete si zařídit nutričního poradce nebo zajít do studia, kde se specializují na hubnutí. Ale kde máte zaručený výsledek a kde máte zaručeno, že finance, které vynaložíte, skutečně budou vynaložené správně a s viditelnými výsledky. Budete půl roku chroupat nějaké krekry jejich značky, třeba za tu dobu opravdu zhubnete, ale další rok už budou vaše shozená kila opět nahoře. Zkuste to nejdříve sami od sebe, ve vaší hlavě si vše přehodnotit a zaměřit se na to, co celý týden jíte a naplánovat si třeba i jídelníček, ale pozor! Včetně svačin, snídaní i večeří. Na internetu toho najdete spousta.

hubnutí

Když není hlava líná, nebude ani tělo

Berte to jako projekt, který vyplní i váš volný čas. Nabudíte i vaše tělo na něco nového. Dokonce si i můžete sestavit celotýdenní rozvrh – co každý den budete vařit, ale co budete i dělat. Nezapomínejte i na kvalitní odpočinek, který je i při hubnutí důležitý, aby se vaše tělo krásně zregenerovalo a chytilo další sílu a energii na cvičení nebo na pohyb v dalších dnech.

činka

Ono když si to člověk vše naplánuje a dá tomu ten čas, bude se mu hubnout mnohem jednodušeji. Nebičujte se ale a nepranýřujte za to, že jste to třeba nedodrželi do detailu. Mějte na paměti, že teprve začínáte a učíte se, proto berte jako úspěch, když alespoň něco z toho dodržíte. Uvidíte, že ani nebudete potřebovat brambůrky večer k televizi, že ráno ke snídani nepotřebujete přeslazený jogurt s umělými sladidly, který viděl kvalitní tvaroh tak možná z rychlíku. Na trhu je tolik alternativ, jak si tyto „nezbytnosti“ připravit sami a možná mnohem chutněji. Zdravá strava v dnešní době už neznamená nic odpudivého a nic, co by vás po čase přestalo bavit.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články