Hubnutí je v hlavě

Už jste to slyšeli, ale nerozumíte tomu? Hubnutí je v hlavě, lze volně přeložit například i takto: Jakmile se příliš soustředíte na to, že chcete zhubnout, připadáte si tlustí anebo obézní už jste, dennodenně stoupáte na váhu a očima tlačíte ručičku doleva, nedopřejete si nikdy, na co máte chuť, definitivně jste se vzdali radosti z jídla a dodržujete pouze a jen přísný režim.
Říkáte si, a co je na tom špatně? Všechno.

  1. Ztrácíte radost ze života, protože jakmile se na sebe podíváte do zrcadla, přepadnou vás deprese a nevidíte, že venku svítí sluníčko.
  2. Jste v nepohodě a tělo, které není v pohodě, špatně tráví, přicházejí zdravotní komplikace jako je zácpa, průjem, bolesti hlavy, břicha a další.
  3. Neustále se kontrolujete a nevidíte pozitiva.
  4. Jste na sebe nepřiměřeně přísní a málokdy se odměníte za dobrý skutek. Odměníte-li se vůbec někdy.
  5. Žijete kalorické tabulky a ne svůj vlastní život, který vám byl darován především k lásce, radosti ze života, úsměvům s přáteli.
  6. Máte psychický problém, který si nechcete připustit.
  7. Anebo ho ještě „nevidíte“ a také třeba nechcete „vidět“.
  8. Možná jste skutečně nemocní a můžete trpět metabolickými nebo kardiovaskulárními nemocemi. Pak se netrapte hubnutím, ale vyhledejte endokrinologa, diabetologa či navštivte svého obvodního lékaře a požádejte ho o celkové vyšetření, které by mělo obsahovat výsledky glykémie, lipidového profilu v séru, kyseliny močové, funkce štítné žlázy, jaterní enzymy. Dle výsledků vás možná pošle na další vyšetření, a to kardiovaskulární, endokrinní a vyšetření jater. Za pomoci farmakoterapie se může váha začít, díky dalším činnostem (dietní opatření, zvýšení aktivního pohybu, dodržování zdravého životního stylu), i postupně snižovat.

Na závěr je nutno shrnout. Pokud chcete hubnout, měli byste být zdraví natolik, abyste unesli změnu životního stylu, obrnit se nesmírnou trpělivostí a schopností radovat se i z maličkého úspěchu. A občas se za to i odměnit!

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články