Bydlení v dřevostavbě

Máte v plánu stavbu rodinného domu? Pak budete nejspíš stát před otázkou, z jakého materiálu dům postavit, zdali z cihel nebo ze dřeva. Montované dřevostavby zažívají v posledních letech opravdu velký boom a není se čemu divit, protože oplývají dlouhou řadou zajímavých výhod, ať už při jejich výstavbě nebo při následném provozu.
Dřevo je materiál, který se dá zpracovat mnoha způsoby. A v posledních letech nastal boom i u dřevostaveb, které jsou stavěny ve stále větší míře a těší se čím dál větší oblibě.pasivní dům
Proč si získaly dřevostavby tak velkou oblibu a proč zažívají tak obrovský boom?
Není divu, že je výstavba dřevostaveb na takovém vzestupu. Největším plusem je především rychlost výstavby, která je mnohem rychlejší, než je tomu u klasického zděného domu. Hrubá stavba je hotová již za pár dnů, a to za uplatnění suché technologie. Kompletní stavba takové montované dřevostavby pak zabere pouhých několik měsíců. Další výhodou tohoto typu bydlení je také nižší pořizovací cena. Oceníte také nižší náklady na vytápění, a to dokonce až o 90% než u zděných domů. dřevostavba
Mnohdy právě čas hraje roli. Protože již samotné shánění vhodné stavební parcely, vyřizování různých povolení a dalších věcí nutných k výstavbě rodinného domu, vybírání projektu a dispozic domu vám nějaký ten čas zabere. Pak jistě oceníte co nejrychlejší výstavbu a brzkou možnost nastěhování a bydlení v novém. Pokud váháte nad tím, jaký rodinný dům si nechat postavit a raději byste bydleli co nejdříve, ovšem ne na úkor kvality a životnosti a pokud také chcete ušetřit za provoz, pak pro vás může být právě dřevostavba tou správnou volbou.
Přesvědčili vás vyjmenované výhody a přínosy bydlení v montované dřevostavbě? Vyberte si pro váš budoucí život ekologické a energeticky úsporné bydlení, které vám dřevostavba bezesporu může nabídnout.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články