Exekuce mohou postihnout i zodpovědné klienty

Mnoho lidí postihla exekuce nezaslouženě tím, že na ně spadla jako dluh někoho jiného. Do stejných problémů se můžete dostat i podepsáním neférové smlouvy.

Ačkoliv průzkumy dokazují, že dvě třetiny české populace nemá osobní zkušenosti s exekucemi, lidí, kteří doplatili na nevědomost nebo vlastní nezodpovědnost, je velké množství.

§ Mezi nejčastější příčiny, díky kterým přijde exekuční příkaz, je špatný odhad schopnosti splácet a to nejen nebankovní půjčky. Tuto příčinu přiznává 36 % mužů a 32 % žen.
§ Další příčinou je to, že na vás spadnou dluhy někoho jiného. Nejčastěji se jedná o dluhy, které přejdou na manžela či manželku, na děti, rodiče nebo další příbuzné. Dluhy někoho jiného splácí téměř polovina dotazovaných žen a čtvrtina mužů.
§ Třetím důvodem zadlužení, které se dostalo až do fáze exekuce, jsou neférově nastavené podmínky půjček a také nízké příjmy, které nedovolí uspokojit ani základní potřeby. Lidé jsou tak nuceni vzít si půjčku bez registru na nájem, platby za energie nebo na léky. Tento vliv přiznává čtvrtina mužů a stejný počet žen.
Z toho je tedy patrné, že se rozhodně vyplatí dávat si velký pozor na to, co v úvěrové smlouvě podepisujete. V tomto případě totiž platí, že neznalost neomlouvá.

Exekuce mohou postihnout i zodpovědné klienty

Základní informace najdete na internetu

Pokud se rozhodnete pro hypotéku nebo úvěr u banky, pak si můžete sjednat například pojištění schopnosti splácet. O tuto službu si ale musíte říci. Není nabízena automaticky. Ostatní podrobnosti o hypotékách zjistíte na webovém nástroji, kterým je hypoteční kalkulačka. Zaměřte se především na údaj RPSN, ve kterém jsou obsaženy veškeré platby i výše úrokové sazby.
o Druhou možností je využít nabídku některého nebankovního poskytovatele.
V nebankovním sektoru většinou žádají o půjčku klienti, kteří potřebují produkt nastavený s větší tolerancí. Nebankovní půjčka tedy může být například půjčka bez registru nebo bez doložení příjmu.

§ Najít se zde dá i produkt, který může být využit jako půjčka pro živnostníky.
§ Jen je třeba většinou počítat s vyšší úrokovou sazbou.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články