Beton: materiál, který si vás získá

Beton – materiál, který doslova rozděluje masy. Jedni na něho nedají dopustit a druzí znevažují jeho umístění v interiéru. Ať už patříte do kterékoliv z těchto dvou skupin, určitě nemůžete popřít, že beton už se několik let drží na špici používaných materiálů v interiéru. V řadě publikací v kategorii – inspirace a bydlení najdete hned několik článků, které se nechaly inspirovat právě tímto surovým materiálem.

Betonová zeď
 
Hlavní prvek v industriálních interiérech
Znevažovat spojitost betonu a průmyslového designu snad nemůže nikdo, kdo se o architekturu a design alespoň trochu zajímá. Přestavba bývalých průmyslových hal a skladů je jen dalším milníkem v moderním, i když možná trochu nevšedním, bydlení. Přitom tento koncept vychází z Ameriky, kdy si mnohdy sklady pronajímala skupina méně majetných obyvatel. Z tohoto diskomfortu vznikl moderní designový styl, za který se utrácejí miliony. V současnosti se jedná o jedno z nejdražších bydlení, které si však stále ponechalo punc obyčejnosti.
 
Velkoformátové skleněné tabule, betonové podlahy a otevřené prostory…to jsou velkolepé lofty, které se dnes těší velké oblibě. Rozhodně tento styl bydlení ale není pro každého. Pokud vás beton okouzlil, ale nechcete každé ráno s úlekem pokládat bosé nohy na studenou podlahu, můžete beton aplikovat na stěny nebo některé kusy nábytku.

Moderní ložnice
 
Dejte šanci textuře
Beton můžeme najít na stěnách interiérů v několika formách. Jeho nezvyklé textury přímo vybízí lidi, aby ho nezkoumali pouze očima, ale zapojili i další smysly, které jsou při hodnocení interiéru stejně klíčové.
 
Pokud chcete nechat jeho texturu ještě lépe vyniknout, nejlépe se vám to podaří ve spojitosti s dalším materiálem. Co třeba dřevo? Podobně to funguje s barvami. Pokud máte v interiéru šedé betonové prvky, nejlépe je rozbijete výraznými barvami nebo neobvyklými motivy.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články