Pravidelný pohyb prospívá

Jak si zajistit v období všech omezení zdravou mysl a pevné svalstvo. Dopřejte si pravidelné cvičení a zdravější jídelníček. Dáme vám pár rad a tipů, jak na to. Základem je vyjasnit si v hlavě, že to není žádné nucení, ale že to děláte s radostí a že vás to baví. Jestli se budete každý den nutit s tím, že byste si měli zacvičit, a že musíte sníst něco zdravého, dlouho vám to rozhodně nevydrží. Musíte to brát jako hotovou věc, jako když jste objednaní ke svému zubaři a na schůzku musíte dojít.

správný dřep

Když si cvičení zahrnete do vašeho běžného dne, za pár dní nepoznáte, že děláte něco na víc. Nemusíte každý den dřít hodinu a půl. To po vás nikdo nechce. Stačí si půl hodiny nebo hodinu zacvičit a pravidelností vaše tělo bude sílit a vaše tělesná kondice bude lepší a lepší. Už první snahou je chůze po schodech. Pracujete ve třetím patře výškové budovy nebo bydlíte v panelovém bytě? Každý den si vyjdete schody nahoru a dolů. Každodenním pohybem si za pár týdnů už nebudete připouštět žádnou námahu. První dny to bude náročné a už ve třetím patře budete funět jako lokomotiva a nebudete moci popadnout dech.

zdravá strava

To je známka toho, že vaše tělo není v dobré kondici. Budete tak posilovat jak svalstvo, tak vaše vnitřní orgány. Pohyb dobře působí na pročištění mysli a odreagování se od každodenních starostí ať už pracovních nebo v domácnosti. Schody jsou prvním krokem. Druhým je cvičení doma. Nic nebudete potřebovat jen své tělo. Začněte pomalu, ať si na začátek neublížíte. Snadné jsou dřepy, které posílí vaše pozadí, svalstvo na nohou a břichu. Musíte pravidelně dýchat. Začněte padesáti dřepy denně s jemným rozkročením na délku vašich boků. Záda mějte rovná a nevystrkujte u toho zadek. Na ramena a zádové svalstvo je dobré provádět dřepy o zeď, kdy si vystačíte s vlastní vahou. Roznožte nohy na šířku vaší pánve a stejně tak mějte ruce ve výšce očí. Pravidelným klikem o zeď, kdy vám lokty lemují vaše tělo, docílíte posilování. Nezapomeňte vše dělat důkladně a tahem. Nejde o to se jen rychle odstrčit od zdi. Musíte mít zpevněné celé tělo. Pro začátek to bude stačit. Uvidíte sami, jaké budete mít pokroky.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články