Módní ikony průřezem let

Móda se neustále vyvíjí a mění. Často si můžete povšimnout, že řada trendů se po určité době vrací opět na výsluní. Kdo ale určuje, co se bude nosit a bude takzvaně in? Módní návrháři v tomto ohledu zůstávají v ústraní. Hlavní slovo mají především celebrity. Pojďme se podívat na nejslavnější ženy, jež se staly doslova módními ikonami a výrazně ovlivnily celý svět módy.zamyšlená žena
Audrey Hapburn
Tato půvabná britská herecká hvězda, s níž si určitě ihned spojíte například film Snídaně u Tiffanyho, je dodnes symbolem elegance, vkusu a nadčasovosti. Na jejím skvělém stylu měl jistě alespoň malou zásluhu otec, jenž byl návrhářem. Věděli jste, že právě od této hvězdy pochází kombinace šátku ve vlasech a velkých slunečních brýlí nebo proslavení balerín?
Princezna Diana
Dodnes je inspirací pro celou řadu žen, a to nejen těch normálních ale i prvních dam, které od ní okoukaly způsob volení outfitů na diplomatických zahraničních cestách, jimiž vzdávala hold dané zemi. Diana sice sázela často na klasiku, ovšem moc dobře věděla, co ji sluší a své oblečení dokázala rozjasnit a oživit svou osobností. Hlavu si nedělala ani s vracením oblečení, jež už jednou měla na sobě, zpět do hry.
Marilyn Monroe
Tento článek by jistě nestál za nic, kdybychom nezmínili právě Marilyn, jež byla velice dlouhou dobu sex symbolem, a i dnes má v této oblasti sále vliv. Na rozdíl od již uvedených žen, které byly především symboly elegance, se Marilyn sázela na své ženské tvary a sex appeal. Nelze také nezmínit bílé šaty se zavazováním za krkem, které si ženy začaly do svých šatníků pořizovat hlavě kvůli slavné a často napodobované fotografii nad kanálem.Oblečení na věšáku
Kate Middelton
Módní ikonou dnešních let je bezesporu právě Kate. Částečnou zásluhu na tom má jistě i fakt, že některé kousky jsou až nápadně podobné těm Dianiným. Oblibu u veřejnosti si získává také kvůli tomu, že drahé kousky kombinuje s levnými a nebojí se obléci ten stejný outfit i s doplňky několikrát.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články