Inspirace do malých bytů: Oklamte svůj zrak!

Situace na trhu s nemovitostmi je v současné době tristní, i z tohoto důvodu se řada lidí musí spokojit s menšími nájemními byty, které však neposkytují dostatečné pohodlí a komfort. Při zařizování malometrážních bytů je tak nasnadě použít některé triky, které alespoň pocitově vytvoří dojem většího prostoru. Samozřejmě se jedná pouze o kamufláž, ale i tak tyto triky mohou do jisté míry oklamat náš zrak. Jedná se o typy, které používají designéři už roky a po přečtení článku je budete znát i vy. V kategorii – inspirace a bydlení, patří právě články s podobnou tématikou mezi nejčtenější, tak se nechte inspirovat i vy!

Malá kuchyně
 

  1. Kontrasty barev

Trik s použitím světlých barev v interiéru pro jeho optické zvětšení je dobře znám a jistě ho není zapotřebí dlouze představovat. Světlé barvy totiž daleko lépe odráží světlo, takže prostor probouzí v člověku pocit vzdušnosti a otevřenosti. Oproti tomu tmavé odstíny barev mají diametrálně odlišnou funkci – světlo pohlcují. S použitím do menších prostor tak buďte opatrní. Světlé barvy použijte dle svého uvážení, nejlepší schopnost opticky zvětšit prostor mají měkké tóny – smetanová, krémová, pastelově modrá a zelená barva.

Světlý prostor
 

  1. Dostatek přirozeného i umělého světla

Malometrážní byty jsou povětšinou v dispozici bytového domu umístěny v nejméně výhodné pozici. Takové byty jsou umisťovány na severní, popřípadě východní stranu, kde je během dne jen minimum slunečního svitu. Pokud vás trápí nedostatek přirozeného denního světla, nahraďte tento deficit vhodně zvolenými svítidly. 
 

  1. Minimalismus

Malé byty jsou ideální pro minimalistický styl bydlení. Příliš mnoho dekorací a nábytku může už tak malý prostor ještě více stísnit. Věci, úhledně srovnané, ještě lépe schované v útrobách skříněk, zásuvek čí komodách zapříčiní lepší a uspořádanější vnímání prostoru.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články