Hořká čokoláda pro vaše zdraví

Nedokážete si odepírat sladké, ale obáváte se dopadů jeho konzumace na vaše zdraví? Co kdyby existovalo sladké jídlo, které nejen, že si můžete dopřát, ale které zároveň i prospívá vašemu tělu? Ano, opravdu existuje a milují ji snad všichni, kteří si oblíbili sladkosti. Řeč je o čokoládě. Nesmíte ovšem spořádat celou tabulku na posezení a také musí být kvalitní, s vysokým obsahem kakaa.

čokoláda

Důvody, proč si pravidelně dopřávat kvalitní čokoládu

 1. Prospěšnost pro srdce
 2. Ochrana před volnými radikály
 3. Snížení krevního tlaku
 4. Tvorba svalové hmoty
 5. Pozitivní vliv na kognitivní funkce
 6. Pomáhá bojovat proti stárnutí
 7. Působí preventivně proti rakovině
 8. Snižuje riziko vzniku cukrovky
 9. Působí preventivně proti Alzheimerově onemocnění
 10. Zlepšuje prokrvení mozku
 11. Může pomoci při hubnutí
 12. Zlepšení nálady a snížení stresu
 13. Působí jako afrodiziakum

Jaký druh zvolit
Pokud si chcete zvolit kvalitní hořkou čokoládu, pak sáhněte po takové, jejíž obsah kakaa je minimálně 70%. Jedině tak totiž dodáte vašemu tělu zdraví prospěšné látky. Záleží ovšem na dalších ohledech nejen na obsahu kakaa. Důležité je také výroba takové čokolády. Šetrná výroba a zpracování kakaových bobů se postará o zachování většího množství živin.

mléčná čokoláda

Kolik si této pochoutky dopřát?
Pokud jste se zaradovali, že když je tedy čokoláda zdravá, můžete ji konzumovat po kilech, tak pozor. Platí tu heslo „všeho s mírou“. Jde totiž o poměrně kalorickou potravinu. Kolik je tedy ono povolené množství, které můžete sníst?
Obsah prospěšných látek
Kvalitní hořká čokoláda je doslova nabitá spoustou cenných antioxidantů. Dále také obsahuje vlákninu, mangan, měď, železo, hořčík.
Nebojte se přílišné hořkosti
Obáváte se u čokolády s vyšším obsahem kakaa příliš hořké chuti? Pak sáhněte poté opravdu kvalitní, která vás naopak překvapí jemnou a lahodnou chutí.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články