Péče o ruce

Je pravdou, že každý má jiný typ pokožky a tak je třeba si vybrat odpovídající krém či ošetřující jinou kosmetiku, která v mnohém pomůže. Pokožka rukou se sama o sobě jen velmi málo mastí a také je poté znát na ní ihned práce, která kůži spíše ubližuje. Což může být i klasické mytí nádobí, které ji bude hodně vysoušet. Někdo může namítnout, že jsou ideální latexové rukavice. Což je na jednu stranu pravda, ty mohou dostatečně ruce ochránit před přípravky, ale na druhou stranu je třeba vzít v úvahu, že se ruce v nich rychleji zapaří a mohou vzniknout jiné komplikace. Mimochodem ani příliš časté mytí pokožky neprospěje a bohužel ani tolik opěvovaná dezinfekce.

ruka

Domácí péče pro unavené ruce

Pro rychlou pomoc lze sáhnout do svých domácích zásob

  • Zklidňující koupel může skvěle zajistit měsíčková koupel. Na zahradě měsíček sice zvládne slušně potrápit, protože se množí neskutečnou rychlostí, ale jeho léčebné účinky jsou k nezaplacení. Stačí tak 4 lžíce sušeného květu a zalít litrem vroucí vody. Nechat louhovat a poté scedit. Působí velmi šetrně na kůži, podporuje hojení a zmírňuje podráždění kůže. Pomáhá dokonce i při poškození mrazem či větrem, kdy mohou vzniknout různé prasklinky.
  • Kdo nemá měsíček, tak může přispěchat na pomoc med. Do lavůrku postačí dát trochu vody a vmíchat dvě lžíce medu. Ten intenzivně hydratuje. Kdo chce tak může do koupele přidat i trochu esenciálního oleje. 15 minut lze dopřát svým rukám ideální lázeň, která jim prospěje.
  • Mandlová koupel – ta se dokonale postará o nehty. A jak si ji užít? Celkem jednoduše. Rozemlít pár mandlí a smíchat je s troškou smetany, to bude základ. Vytvořit hustou kašičku a pěkně rozetřít na ruce, to je další krok. Nechat působit asi tak 10 – 15 minut a poté opláchnout.

kosmetika – krémy atd.
Rozhodně je mnoho dalších surovin, které lze aplikovat k ošetření pokožky, případně použít specializované krémy a kvalitní kosmetické přípravky. Ruce si rozhodně péči zaslouží.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články