Není podprsenka jako podprsenka – znáte všechny typy?

Podprsenka tvoří základ každého ženského outfitu, ovšem drtivá většina z nás nezná všechny její druhy. Možná i vy patříte k ženám, které sází pouze na jeden klasický střih a vlastně ani netušíte, že existují i nějaké jiné.

A to je škoda, protože ne každé ženě sedí zrovna ten klasický střih, nemluvě o tom, že existují i takové střihy podprsenek, které vypadají dobře, když je necháte drze vykukovat.

A teď ruku na srdce: víte, co je balcony nebo bralette? Dokázali byste odpovědět, jak vypadají? Znáte rozdíly, které je odlišují? Pokud ne, pak byste si určitě měli přečíst následující řádky, ve kterých si jednotlivé typy podprsenek společně představíme a kdo ví – možná rozšíříme vaše obzory!

Seznamte se s typy podprsenek

Jakou podprsenku máte zrovna na sobě? Je to klasický střih? Nebo tzv. push-upka , díky které vaše vnady vypadají větší? Či snad sázíte na podprsenku bez kostic, jež připomíná módu našich maminek a babiček? Pojďme si teď společně nejznámější typy podprsenek představit!

Bralette podprsenky

Jako první zmíníme podprsenky, kterým se říká bralette. Lidově se jim přezdívá braletky a na první pohled vypadají velmi luxusně – často jsou tvořené z krajky, jsou bohatě zdobené a působí tak velmi atraktivně. Bralette podprsenky nebývají vyztužené, přesto vašim ňadrům dodají na smyslnosti. Tento typ podprsenek se velmi často nechává vykukovat například pod tílkem nebo jiným topem.

Balcony podprsenky

Další typ podprsenky nese netradiční název balcony. Jedná se o podprsenky, které mají tzv. balkonetový střih, což znamená, že ňadra podpírají zespodu směrem nahoru.

Pro jejich netradiční střih je můžeme doporučit především majitelkám menších či středně velkých ňader. Některé balcony podprsenky mají možnost odnímatelných ramínek, což oceníte především v případě, kdy si budete chtít vzít šaty nebo korzet.

Plunge podprsenky

Ani třetí typ podprsenky nenese český název – plunge podprsenky jsou typické svým hlubokým výstřihem, který krásně nechá vyniknout dekolt. Ačkoli se pyšní nižším středem, dokážou poprsí dodat patřičnou oporu a jsou vhodné i pro větší ňadra. Doporučujeme vybírat modely, které disponují kosticemi.

Push-up podprsenky

Tento typ podprsenek určitě dobře znáte. Sází na ně ženy, které si s jejich pomocí chtějí opticky zvětšit poprsí. Push-up podprsenky se mohou pyšnit efektem, díky kterému ňadra pozvednou a ta tak vypadají plnější, nežli ve skutečnosti jsou. Spodní část podprsenek je vyztužená a nechybí jim kostice.

Klasické podprsenky

Za klasiku můžeme označit podprsenky s plnými košíčky a kosticemi. Zrovna tento typ je nejčastější a sází na něho většina žen. Důležité je, aby podprsenka dobře seděla, nikde netlačila ani se nezařezávala do kůže. Klasický typ podprsenek má zpravidla odnímatelná ramínka, narazit ale můžete i na modely, u kterých ramínka odejmout nelze.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články