Nemůžete stále zhubnout a tolik se snažíte?

Asi zase ne tolik, protože kdybyste se snažili tak, jak tvrdíte, kila půjdou dolů raz dva. Jedině, že byste trpěli nějakou z kardiovaskulárních chorob nebo metabolickou poruchou. V první řadě musíte vědět, že jste relativně zdraví. Až na tu obezitu, kterou v dnešní době lékaři považují za nebezpečnou nemoc. Dokonce tak šílenou, že třetí stupeň obezity se nazývá morbidní. Jedná se o chronickou vážnou nemoc, jejíž základem jsou nadbytečné zásoby tělesného tuku.

bio mrkev pomáhá při hubnutí

Díky ní lidé trpí dušností, bolestmi kloubů, nemocí srdce, protože srdce je jen sval, na který je činěn obrovský nátlak. Dále jmenujme cukrovku, hypertenzi, kardiovaskulární a respirační choroby, poruchy spánku, dyslipidemie, tukové postižení jater (bez přítomnosti alkoholu). Jedná se především o energetickou nerovnováhu, kdy dochází k nadměrnému přísunu energeticky nevyvážené stravy zároveň s nízkou fyzickou aktivitou.
Jestliže jste tyto nemoci zažehnali a jste přesvědčeni, že děláte vše možné pro to, abyste zhubli, a přesto se vám to nedaří, pak je někde chyba. Že to víte? Pak zpytujte svědomí, ale buďte k sobě upřímní. Nejíte celý den a přesto přibíráte? To asi nebude tak úplně pravda, že nejíte celý den. No, možná den – ano. Ale co noci? Neubíráte se potajmu v noci do kuchyně pěkně potichoučku, aby vás nikdo nenatrapíroval a vy jste mohli vybílit ledničku? Nejíst celý den a narvat se až k prasknutí na noc, je to nejhorší, co můžete udělat.

muž si po cvičení měří obvod břicha

Nemáte přes den čas anebo nemáte hlad? Co vám to je platné, když všechny zásady porušíte v noci a je to o to horší, že jak se zakousnete do salámu, nepřestanete, dokud ho celý nesníte. Jen si vzpomeňte na „Slavnosti sněženek“ na ty prázdné tyče s volně visícími provázky od klobás a slova řezníka: „Pánové, nic mně nevyčítejte, nemějte mi to za zlý, já sem vás varoval, já sem vám to řikal, já na co přídu, tak to sežeru“.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články