Celulitido, sbohem! S těmito oleji zatočíte s pomerančovou kůží!

Pomerančová kůže je poměrně častý estetický problém, se kterým se potýká mnoho žen a dívek napříč všemi věkovými kategoriemi. Nezáleží na tom, jestli je vám 20 nebo 35, celulitida může potrápit i vás.

S přicházejícím létem, které tu bude co nevidět, možná i vás začínají děsit noční můry, které ve vás vyvolává představa, že budete muset svojí pomerančovou kůži odhalit v sukních, šatech či kraťasech. Určitě se totiž shodneme na tom, že celulitida rozhodně není pěkná na pohled.

Není se tak čemu divit, že ženy, které trápí nevzhledné dolíčky na pokožce, ztrácí sebevědomí – celulitida je totiž problém nejen estetický, ale i psychický.

Proč celulitida vzniká?

Důvodů stojících za vznikem pomerančové kůže může být hned několik. Asi tím nejčastějším je nadváha, kila navíc se zkrátka na těle projeví ošklivými dolíčky. Mezi další příčiny patří hormony a genetické dispozice, se kterými toho bohužel mnoho neuděláte. Na vzniku celulitidy se může podepsat i nezdravý jídelníček nebo kouření, stejně tak když zanedbáváte fyzickou aktivitu.

Jak se jí zbavit? Zkuste sílu olejů!

Pokud i vy patříte k ženám, které se trápí pro celulitidu, pak jsou následující řádky určené právě vám. Určitě už jste nejednou přemýšleli nad tím, jak se pomerančové kůže zbavit.

Zapomeňte na všechny předchozí pokusy a zkuste to po našem. V boji proti celulitidě vám mohou pomoci oleje –  samozřejmě tím nemáme na mysli ty kuchyňské. Na jaké oleje vsadit chcete-li se zbavit pomerančové kůže? Máme pro vás několik tipů!

Není olej jako olej

Ve snaze zbavit se pomerančové kůže můžete vsadit na esenciální oleje, které se běžně používají jako přísada do aromalamp. Možná vás tahle jejich forma použití překvapí, ale světe, div se, opravdu to funguje.

Důležité je ovšem zmínit, že vonné oleje je nejdříve potřeba smíchat s nějakým jiným tzv. nosným olejem – zde můžeme doporučit například olej kokosový, jojobový nebo mandlový. Z těchto dvou olejů vytvoříte přípravek, se kterým si budete postižená místa masírovat. Maximálního efektu dosáhnete tehdy, budete-li pokožku, jež zdobí celulitida, masírovat každý den – nejlépe dvakrát.

A na jaké oleje tedy vsadit svou horkou kartu? To se dočtete v následujících řádcích!

Grepový olej

Jako první zmíníme grepový olej, o kterém jste možná i vy slyšeli ve spojitosti s hubnutím. O grepovém oleji se říká, že dokáže stimulovat speciální enzym nacházející se v našem organismu, jež se podílí jak na rychlosti metabolismu, tak na energetické hladině. Další výhodou grepového oleje je fakt, že se podílí na odstraňování škodlivých toxinů.

Rozmarýnový olej

Druhý olej, který vám pomůže zbavit se celulitidy, je rozmarýnový. Rozmarýn je bylinka známá svou lehce dřevitou vůní. Věděli jste, že se rozmarýnový olej může pyšnit tonizačním a zároveň zpevňujícím účinkem? Pokud ne, pak zde máte vysvětlení, proč je právě on vhodná pomoc proti pomerančové kůži. Mimo jiné má pozitivní vliv na krevní oběh, což se při boj proti celulitidě určitě hodí.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články