XY jasných znamení, že je správný čas zkusit jiné zaměstnání

Jen málokdo může s klidným svědomím říci, že je jeho práce zároveň koníčkem. Drtivá většina z nás má bohužel takové zaměstnání, které ho příliš nebaví, ale ne nadarmo se říká, že bez práce nejsou koláče.

Možná i vy každý den docházíte do zaměstnání, které vás svým způsobem dusí. Každé ráno se probouzíte s nepříjemným pocitem, necítíte se v práci šťastní a chybí vám motivace, kterou byste mohli využít k tomu, abyste se posunovali dále. Nabízí se tedy otázka, jestli není vhodný čas na změnu. Co si o tom myslíte?

Dát výpověď v zaměstnání, které máte svým způsobem jisté, je určitě pro mnohé z nás velkou výzvou a zároveň nepříjemnou obavou. Je logické, že máte strach, zda se vám podaří najít něco jiného a lepšího. Jenže když to nezkusíte, nic se nedozvíte. Co když na vás někde jinde čeká daleko zajímavější příležitost? Byla by škoda nechat si ji proklouznout mezi prsty!

Jak poznáte, že je čas dát výpověď?  S těmito signály jednoduše!

Pokud se již delší dobu perete s pocitem, že vaše aktuální práce není pro vás zrovna ideální, pak jsou následující řádky určené právě vám. Objevíte v nich jasné signály, které vám napovídají, že je vhodný čas na změnu. Pokud se mezi nimi najdete, pak není nad čím váhat.

Signál první: nudíte se

Jasně, z vaší pracovní činnosti nemusíte být zrovna dvakrát nadšení, ale měli byste si na ní najít něco, co vás bude alespoň trošku bavit. V opačném případě si totiž zaděláváte na problém.

Pokud je vaše práce stereotypní a rutinní, pak se může poměrně snadno stát, že se to negativně podepíše na vaší psychice. I když je to pořád práce, nesmí vás po psychické stránce ubíjet. Jestliže je každý den v práci jeden jako druhý, pak se vážně zamyslete nad tím, jestli není tráva v sousedově zahradě zelenější.

Důvod druhý: neposouváte se vpřed

Další jasný signál, který se vám snaží napovědět, že je čas na změnu zaměstnání, je stagnace. Pokud jste se zasekli na určité pracovní pozici a nemáte před sebou ani sebemenší vidinu postupu, pak byste měli zvážit, jestli by nestálo za to zkusit štěstí někde jinde. Neustále dělat to samé a nezaznamenávat ani sebemenší pokroky kupředu vás za chvíli přestane bavit.

Důvod třetí: připadáte si neohodnocení

Pokud nepatříte k oněm šťastlivcům, pro které je jejich práce zároveň koníčkem, pak do ní s největší pravděpodobností docházíte jen proto, že vám vydělává peníze. Ty jsou v současné době potřeba, protože se bez nich jednoduše neobejdeme.

Zvážit možnost odchodu z aktuálního zaměstnání byste měli v případě, kdy se cítíte nedostatečné finančně ohodnoceni. I když se v práci můžete přetrhnout a děláte doslova psí kusy, na výplatní pásce se vaše snaha neprojeví. Proč zůstávat někde, kde vaši práci nedokážou patřičně ohodnotit, když jinde vám i za poloviční úsilí mohou nabídnout daleko lepší peníze?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články