Trápí vás padání vlasů? Odhalte nejčastější příčiny tohoto problému!

Máte pocit, že daleko více vlasů nacházíte na hřebenu, koberci nebo v posteli na polštáři, nežli na hlavě? Zůstávají vám vlasy mezi prsty, když si je byť jen lehce prohrábnete? Možná nejde jen o paranoidní představu, že vám vlasy padají více, nežli obvykle – možná se to skutečně děje!

Ačkoli nám vlasy v určitém množství padají naprosto běžně a není na tom nic neobvyklého, jakmile jich začnete kolem sebe nacházet stále větší a větší množství, je na místě začít tento problém řešit.

Proč vám padají vlasy?

Hned na začátek bychom měli zmínit, že existuje hned několik důvodů, pro které ženy (a samozřejmě nejen je) trápí nadměrné vypadávání vlasů.

Některé jsou celkem logické, jiné se tváří nenápadně a jen málokdo by je hledal za tímto nepříjemným estetickým problémem. Pojďme nyní společně odhalit nejčastější příčiny, které mohou způsobit, že budete vlasy stále více objevovat okolo sebe nežli na hlavě.

Příčina první: hormonální nerovnováha

První a zároveň poměrně častou příčinou vypadávání vlasů, kterou si v dnešním článku společně zmíníme, je hormonální nerovnováha. Hormony dokážou v našem těle napáchat i velkou paseku, proto se není čemu divit, že je lze hledat i za padáním vlasů.

Velmi často si s ženami hormony pohrají jak v samotném těhotenství, tak ještě více po porodu, kdy je padání vlasů velmi časté a postihne velké procento maminek. Zpravidla se tento problém srovná sám, po určité době se hladina hormonů v těle ustálí a padání vlasů odezní.

Příčina druhá: nadměrný stres

Stejně jako hormony může i stres našemu tělu uškodit a to více, nežli si většina z nás vůbec uvědomuje. Pokud se delší dobu vystavujete stresu a toho stresu je až příliš, pak se jeho negativní dopad může projevit právě tím, že vám začnou nadměrně padat vlasy.

Bude-li toho stresu na vaše tělo až moc, dá vám to jasně najevo a věřte, že zrovna tenhle signál, jež bude zároveň voláním o pomoc, se vám rozhodně líbit nebude.

Příčina třetí: genetické dispozice

Se třetí příčinou toho bohužel mnoho nenaděláte, protože pokud řidší kštici jednou dostanete do vínku, jen těžko se proti tomu budete moci nějak bránit. Pakliže se u vás v rodině nikdo nemůže pyšnit kdovíjak hustou hřívou, pak pravděpodobně ani vy nebudete mít to štěstí. A nemyslete si – postupné plešatění (lépe řečeno ztrácení vlasů) se netýká jen mužů, ale i žen.

Příčina čtvrtá: špatný jídelníček

Dalším možným důvodem, který lze hledat za padáním vlasů, je nevhodná strava. Pokud zrovna dvakrát nedbáte na to, co jíte a své tělo tak šidíte na důležitých živinách, pak se vám může odvděčit tím, že vám začnou padat vlasy. Bude to varovný signál, kterým se vám vaše tělo bude snažit naznačit, že mu něco chybí. Takže pozor na to, co si dáváte na talíř.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články