Vybíráte svatební účes? Poradíme vám!

Svatební den je pro každou ženu jedním z nejdůležitějších v životě. Právě v tento den je veškerá pozornost věnována nevěstě, proto se není čemu divit, že chceme v roli nastávající manželky vypadat co možná nejlépe.

Přípravy na svatbu zahrnují nejen volbu svatebních šatů, které v tomto případě hrají hlavní roli, ale zapomínat by se nemělo ani na vhodný účes, protože ten celkový dojem příjemně podtrhne.

Svatební účes není jen otázkou současných trendů

Vzhled nevěsty není jen o svatebních šatech – nevěsta musí být dokonalá jako celek. Od hlavy až k patě. K čemu vám budou dokonale padnoucí šaty (které vás stály nekřesťanský balík!) když k nim zvolíte nevhodný účes nebo špatný make-up? V takovém případě nebude celkový dojem perfektní – pouze z části. A to by byla škoda.

Při volbě svatebního účesu je proto potřeba pamatovat na to, že vaše volba nesmí podléhat pouze aktuálním trendům. Ty sice určují směr, ale rozhodně to neznamená, že pokud je nějaký účes momentálně trendy a cool, bude vám slušet. Vše záleží i na vašich vlasech – jejich délce, hustotě a kvalitě.

Svatební účes je třešnička na dortu

Na svatební účes lze pohlížet jako na třešničku na dortu celkového vzhledu, proto je jeho výběru potřeba věnovat dostatek pozornosti. S jeho výběrem začněte s předstihem, klidně i několik měsíců před vaší svatbou. Jedině tak budete mít možnost si jej třeba i několikrát vyzkoušet a získat absolutní jistotu, že tohle je to pravé ořechové.

Svatební účes byste měli v ideálním případě zkombinovat s dalšími třemi důležitými komponenty – svatebními šaty (což je vcelku logické), svatební kyticí a vaším make-upem. Společně s nimi vytvoří vámi zvolený účes dokonalý celek.

Nechte si poradit

Nejlevnější možností je spolehnout se s tvorbou svatebního účesu sama na sebe. Pravda je ale taková, že ačkoli za tohle řešení nic neutratíte, s největší pravděpodobností se vám nepodaří vytvořit přesně takový účes, jaký si přejete.

Proto je rozumnější svěřit se do rukou odborníka, který má přeci jen daleko více zkušeností a především vám může poradit, jestli volíte správně. Kadeřnice vámi zvolený účes zhodnotí na základě toho, jak kvalitní jsou vaše vlasy a jestli jsou pro daný typ účesu vůbec vhodné.

Někdy si totiž nevěsty vysní určitý účes, který ale vzhledem k jejich vlasům (jejich délce, kvalitě nebo hustotě) zkrátka není možné ani přes veškerou snahu vykouzlit.

Pečujte o své vlasy

Stejně jako před svatebním dnem mnoho nevěst drží dietu, aby měly dokonalou figuru, měli byste věnovat pozornost péči o své vlasy. Zkoušení svatebního účesu je pro vaši hřívu zatěžkávací zkouškou – česání, tupírování, lakování – to všechno dá vašim vlasům zabrat.

Nechte si proto poradit od kadeřnice, jak se o své vlasy starat, aby tuhle tíhu zvládly a ve svatební den vás nenechaly ve štychu.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články